رنگ کردن مو در شیردهی، مضر برای نوزاد؟
18 اسفند 1395 ساعت: 15:12خانم‌ها معمولاً در خصوص رنگ کردن موها در هنگام بارداری و شیردهی شک و تردید دارند. استفاده از مواد شیمیایی، اسیدها و عناصر دیگر ممکن است نوزاد شیرخوار را به خطر بیندازد. بنابراین در این مقاله نکات لازم در خصوص رنگ کردن مو در حین شیردهی ذکر شده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نی نی‌بان، رنگ کردن مو: این کار برای رنگ کردن موهای خاکستری انجام می‌شود. این رنگ دائمی، نیمه دائمی و موقتی است و تمام رنگ موها وجود دارد.
سفید کردن مو: در این روش از پروکسید هیدروژن استفاده می‌شود و رنگ طبیعی مو تغییر می‌کند.
مرتب کردن مو: در این روش با استفاده از محلول هیدروکسید سدیم، پتاسیم یا لیتیم به صاف کردن یا فر کردن مو می‌پردازند.
فر کردن: دو نوع محلول برای موج دار کردن دائمی مو استفاده می‌شود. مایع اول محلول موج دهنده و مایع دیگر خنثی کننده یا فر کننده مو است.
در تمام روش‌های بالا از پروکسید هیدروژن، هیدروکسید سدیم، پتاسیم و ... استفاده می‌شود.
مادرها نگرانند آیا می‌شود در هنگام شیردهی از این مواد و رنگ‌ها استفاده کرد یا خیر.

آیا مادران شیرده می‌توانند موها را در هنگام شیردهی رنگ کنند؟
مطالعات نشان می‌دهد رنگ‌های دائمی و نیمه دائمی را می‌توان در طول بارداری و شیردهی استفاده کرد. در واقع احتمال جذب مواد شیمیایی رنگ توسط جریان خون و تاثیر آن بر تولید شیر و سلامتی نوزاد بسیار کم است.

جایگزین‌های رنگ مو بعد از زایمان
اگر هنوز هم نگران سلامتی نوزاد هستید می‌توانید از روش‌هایی استفاده کنید که رنگ با پوست سر تماس نداشته باشد زیرا رنگ در این صورت به پوست نفوذ نمی‌کند و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از رنگ‌های گیاهی بعد از زایمان
به جای استفاده از رنگ‌های شیمیایی که حاوی آمونیاک و پروکسید هیدروژن هستند که با پوست واکنش می‌دهند می‌توانید از رنگ‌های گیاهی استفاده کنید. رنگدانه های موجود در برگ حنا به مو رنگ مناسبی می‌دهد و در طول بارداری و شیردهی مشکلی ایجاد نمی‌کند.

روش‌های موقتی صاف کردن و فر کردن مو بعد از زایمان
به جای استفاده از روش‌های شیمیایی برای صاف کردن یا فر کردن مو می‌توانید از روش‌های موقتی استفاده کنید. اسپری‌های محافظ گرما و موس‌ها مو را به مدت چند ساعت حفظ می‌کند و در اثر تغییر دما در شکل و فرم آن تغییری ایجاد نمی‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو