بیمارستان 286 تختخوابی رازی بیرجند افتتاح شد
16 اسفند 1395 ساعت: 12:12بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی 286 تختخوابی رازی بیرجند صبح امروز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، ساخت این بیمارستان به عنوان بزرگترین پروژه درمانی خراسان جنوبی در سال 1384 مصوب و عملیات ساخت آن سال 86 در زمینی به مساحت 22 هزار مترمربع در هفت طبقه آغاز و اکنون پس از 10 سال انتظار مردم، فعالیت این بیمارستان شروع شد. درحال حاضر 13 بیمارستان در استان خدمات ارائه می کنند که 11 بیمارستان با 920 تخت فعال زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حاشیه افتتاح بیمارستان رازی گفت: 100 درصد تجهیز این بیمارستان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است. کاظم قائمی جمعیت برخوردار از این بیمارستان را یک میلیون نفر ذکر کرد و افزود: برای راه اندازی این بیمارستان 726 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.
تجهیز این بیمارستان از ششم مردادماه امسال با تحویل وسایل فنی و با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند آغاز شد.
در سفر یک روزه وزیر بهداشت به خراسان جنوبی دو پروژه شامل بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی و مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی در بیرجند و بعد ظهر امروز، اورژانس بیمارستان شهدای شهر قاین افتتاح می شود.
خراسان جنوبی با حدود 800 هزار نفر جمعیت دارای 11 بیمارستان در 11 شهرستان استان است که با 950 تخت بیمارستانی فعال به بیماران خدمات دهی می‌کند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو