وزیر بهداشت:
20هزار مامور بهداشتی در تعطیلات نوروز بر اغذیه فروشی‌ها و اماکن عمومی نظارت می‌کنند
15 اسفند 1395 ساعت: 13:12وزیر بهداشت گفت: 20هزار مامور بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز بر بهداشت اماکن عمومی و مراکز پروانه دار نظارت می‌کنند و نظارت بر دستفروش‌ها به عهده وزارت کشور است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه مانور سلامت نوروزی در جمع خبرنگاران گفت: علاوه بر نیروهای بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی، در شهر تهران از ظرفیت بخش خصوصی و خرید خدمت نیروهای بهداشتی نیز استفاده می کنیم و تلاش می کنیم تمام اماکن عمومی رستوران ها و اغذیه فروشی ها با همکاری اتحادیه های صنفی و با بهره‌گیری از تجهیزات جدید آزمایش در محل حداقل یکبار بازرسی شوند.
وی اضافه کرد: انتظار ما از عرضه کنندگان مواد غذایی و اصناف این است که حداقل استانداردها را در ارائه مواد غذایی رعایت کنند. در صورتی که تخلف کوچک باشد به تذکر داده شده یا جریمه می شوند و اگر تخلف جدی باشد واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود. هاشمی گفت: سال گذشته بیش از نیم میلیون بازرسی در تعطیلات نوروز از اماکن عمومی انجام شد و به ویژه رستورانها و اغذیه فروشی ها تحت نظارت و بازرسی مداوم ماموران بهداشتی قرار گرفتند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: ماموران بهداشتی در طرح سلامت نوروزی از ۸ صبح تا 10 شب بر اماکن عمومی و اغذیه فروشی ها نظارت می کنند. انتظار همه مردم و خانواده‌ها این است که ارائه کنندگان و فروشندگان مواد غذایی و آشامیدنی امانتدار مردم باشند و انصاف را در عرضه مواد غذایی رعایت کنند. وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره نظارت بر دستفروش‌ها گفت: وزارت بهداشت طبق قانون وظیفه دارد بر مراکز شناسنامه دار و دارای مجوز نظارت کند و نظارت بر دستفروشی ها و عرضه کنندگان مواد غذایی در کنار خیابان به عهده صنوف، وزارت کشور و شهرداری هاست.
وزیر بهداشت ادامه داد: بخش مهمی از این تخلفات مربوط به ارائه مواد قاچاق و غیر قانونی است که دستگاه های مربوطه در این زمینه نظارت می کنند. وزیر بهداشت اضافه کرد: سازمان های مختلفی در زمینه سلامت مواد غذایی فعالیت دارند از جمله سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکی، معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و اصناف و مردم انتظار دارند همه این دستگاه‌های مسئول کارشان را به درستی انجام دهند تا سلامت مردم به خطر نیفتد .
وزیر بهداشت همچنین در سخنرانی خود در مراسم مانور سلامت نوروزی گفت: آخرین سالی است که در دولت یازدهم طرح سلامت نوروزی را اجرا می‌کنیم شما ماموران بهداشتی در مقام قضاوت هستید و قضاوت در طول تاریخ همیشه کار سختی بوده است. از شما انتظار داریم که امانتدار خوبی برای مردم باشید و بر اساس عدل و انصاف فعالیت کنید. وزیر بهداشت گفت: مردم مطالبات و انتظارات زیادی از دولت دارند اما قدرت دولت نیز محدود است و اختیارات دولت نامحدود نیست.
وی گفت: در آستانه انتخابات قرار داریم و امیدوارم هرچه خیر و صلاح مردم است اتفاق بیفتد و مشکلات مردم به خصوص در زمینه معیشت، اشتغال و ارائه خدمات مناسب کاهش یابد. هاشمی ادامه داد: امیدوارم همه افراد با همبستگی وحدت و پرهیز از گروه گرایی برای مردم کار کنند اما متاسفانه هنوز اوضاع بر روال سابق است و هر کسی حرف خودش را می زند.
وزیر بهداشت ادامه داد: در دولت یازدهم توجه زیادی به بهداشت شد و اعتبارات حوزه بهداشت60 درصد افزایش پیدا کرد .البته راضی نیستیم اما کارهای ارزشمندی انجام شده که قابل تقدیر است. وزیر بهداشت ادامه داد: ادعا نمی کنیم به همه تخلفات بهداشتی نظارت می‌کنیم و با همه آنها برخورد می‌شود اما همین که ماموران بهداشتی در اماکن عمومی حضور پیدا می‌کنند بازدارنده است و امیدوارم در طول سال این فعالیت ادامه پیدا کند.
وزیر بهداشت گفت: نقش رسانه ها نیز در پیشگیری از تخلفات بسیار اهمیت دارد به عنوان مثال دیروز خبری در یک لحظه رسانه ها منتشر شد که نشان می‌داد در مرودشت به خاطر عرضه نوشابه تقلبی الکلی تعدادی از مردم این شهر جان خود را از دست دادند. احتمالاً تمام این افراد بینایی خود را از دست می دهند زیرا از کل متیلیک عصب چشم را نابود می کند. هاشمی گفت: این یک نمونه از تخلفاتی است که افراد از خدا بی خبر با سوء استفاده از ناآگاهی مردم جان و سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند و امیدواریم با افزایش آگاهی مردم این نوع تخلفات کاهش یابد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو