وزیر بهداشت خبر داد:
کمبود 100هزار نیرو در حوزه بهداشت و درمان
14 اسفند 1395 ساعت: 19:12وزیر بهداشت گفت: درحال حاضر باکمبود 100 هزار نیرو در بخش های مختلف بهداشت و درمان کشور مواجه هستیم.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه راه‌اندازی بیمارستان شهید بقایی 2 اهواز به خبرنگاران گفت: این کمبود نیرو مربوط به بخش‌های پرستاری، بهیاری، آزمایشگاه و الکترونیکی کردن اسناد است و 100 هزار نفر نیرو نیز ردیف حقوقی ندارند و به عنوان قراردادی کار می کنند که هزینه های آنها از محل درآمدهای اختصاصی پرداخت می شود.
وی افزود : برای افزایش کادر درمانی در کشور، سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه باید به طور ویژه کمک کنند چون مجوز استخدام دست ما نیست. وزیر بهداشت ادامه داد: فشار زیادی بر روی نیروهای مختلف تخصصی در حوزه پزشکی وجود دارد و علاوه بر عقب ماندگی پرداخت ها، این نیروها به طور میانگین 2 تا 2.5 برابر موظفی خود کار می کنند.
هاشمی گفت: اگر کارکنان زیر بار فشار کاری آرامش نداشته باشند، کار بی نتیجه می ماند و وزارت بهداشت به علت ارتباط با سلامت مردم، برای تامین نیروی انسانی باید متفاوت از سایر دستگاهها لحاظ شود. وی درباره افتتاح بیمارستان شهید بقایی 2 اهواز و وضعیت بیماران سرطانی در خوزستان اظهار کرد: آمار سرطان در خوزستان بیشتر از متوسط کشوری نیست و به علت کمبود فضا و در راستای خدمات رسانی بیشتر به این بیماران، بیمارستان شهید بقایی 2 اهواز با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه اندازی شد.
وزیر بهداشت بیان کرد: راه اندازی مرکز جامع سرطان با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات در خوزستان لازم است تا جایگزین بیمارستان شفا باشد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو