مشاور وزیر بهداشت مطرح کرد:
تعریف مدل‌ عطاری‌های آنلاین
12 اسفند 1395 ساعت: 13:12مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به تعریف مدل‌های کسب‌وکار عطاری‌ها یا داروخانه‌های فرآورده‌های طبیعی به‌صورت آنلاین بر ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات برای توسعه طب سنتی تاکید کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از تسنیم، محمود خدادوست در نشست تخصصی طب سنتی با موضوع «استراتژی نظام اطلاعات طب سنتی» در دومین کنگره بین‌المللی سلامت الکترونیک، گفت: دو مقوله سلامت الکترونیک و طب سنتی به‌ظاهر در دو حیطه متضاد قرار دارند. بحث سلامت الکترونیک به آینده نظر دارد و طب سنتی به گذشته؛ اما هیچ آینده‌ای بدون ریشه و زمینه در گذشته‌ها قابل پی‌ریزی نیست.
خدادوست با اشاره به برتری گوگل میان موتورهای جستجوی مختلف، ادامه داد: اگر قرار است نرم‌افزاری برای ساختار سلامت تهیه شود که میان صدها نرم‌افزار مشابه خود برتر باشد، باید گزینه‌هایی برای برتری خود ارائه دهد. وی افزود: جدای از نقاط قوت تکنیکی در جستجو و ... که گوگل دارای آن‌هاست، بحث بها دادن به زبان‌های مختلف و مد نظر قرار دادن شرایط بومی کشورهای مختلف، باعث الفت کاربران به این موتور جستجو شده است.
مشاور وزیر بهداشت گفت: در حیطه سلامت نیز فرهنگ بومی سلامت ما و ساختار دیرین سلامتی در ایران، طب سنتی است و نقطه قوت بسیار مهمی محسوب می‌شود که یک نرم‌افزار می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد. وی تاکید کرد: بر اساس اسناد بالادستی، از استراتژی‌های سازمان جهانی بهداشت گرفته تا سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، باید به‌سمت ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت پیش برویم و این یعنی طب سنتی تا سال 1404، در پرونده‌های الکترونیک و سیستم‌های HIS و الکترونیک بیمارستانی وارد شود.
مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: بحث تعریف مدل‌های کسب و کار عطاری‌ها یا داروخانه‌های فرآورده‌های طبیعی به‌صورت آنلاین یا غیرآنلاین، ایجاد سیستم جمع‌آوری شکایات، عوارض داروها و خدمات طب سنتی و ساخت ربات‌هایی برای شناسایی مطالب نادرست و شبکه‌های اجتماعی تقلبی که به‌خصوص در حیطه طب سنتی بسیار زیاد هستند، برای آگاهی مردم و اقدام قانونی علیه آنها، از دیگر مواردی است که می‌تواند در بحث سلامت الکترونیک در حیطه طب سنتی مورد توجه قرار گیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو