مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت:
هدف صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، ارتقاع خدمت‌رسانی است
12 اسفند 1395 ساعت: 09:12مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت گفت: مهم‌ترین هدف برنامه صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، ارتقا خدمت‌رسانی به مردم است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، نجاتیان در همایش صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران اظهار کرد: سابقه پرستاری آکادمیک در کشور ما به 100 سال پیش بازمی‌گردد و این درحالی است که در حوزه برنامه صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران هم زمان با اجرای برنامه تحول سلامت توسط دولت تدبیر و امید آغاز شده است که جای تقدیر دارد.
وی با بیان اینکه متاسفانه در این حوزه کشور ما خیلی دیرتر از سایر کشورها شروع کرد، اما جای شکر آن باقی است که بالاخره اراده‌ای برای اجرای آن در کشور به وجود آمد، تصریح کرد: یکی از امتیازات این برنامه در کشور ما این است که خود پرستاران با این که ممکن است مشکلاتی برایشان به وجود آید، مشتاق اجرای آن بودند.
مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد: حاکمیت موظف است نظارت لازم را در این باره انجام دهد. مهم‌ترین هدف برنامه صدور صلاحیت حرفه‌ای، ارتقا خدمت رسانی به مردم است.
نجاتیان، سیستم آموزش، محل ارائه خدمت و افرادی که خدمت ارایه می‌دهند را به عنوان سه رکن مهم خدمات پرستاری به مردم مطرح کرد و گفت: صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در جهت تکمیل رکن سوم این خدمات است که قطعا در جهت احقاق حقوق مردم خواهد بود.
مدیرکل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری وزارت بهداشت، اطلاع از وضعیت پرستاران از جمله اشتغال و خطاهای شغلی آنها را از مهم‌ترین مزایای این برنامه دانست و گفت: حفظ سطح دانش و عنوان پرستار حرفه‌ای و مطابقت با سیستم‌های بین‌المللی از موازین برنامه صدور صلاحیت پرستاران است.
وی در پایان ضمن عنوان صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران بر مبنای سطح علمی، اخلاق شغلی و تناسب جسمی و روانی، خواستار معرفی نمایندگان سازمان‌های نظام پرستاری جهت حضور در شورای مربوطه در وزارت بهداشت شد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو