حذف دفترچه‌های کاغذی تامین اجتماعی در 13 استان دیگر کلید خورد
2 اسفند 1395 ساعت: 12:12طرح حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به‌صورت جدی از دو سال گذشته کلید خورد و اکنون مردم می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی 19 استان مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه استقرار پرونده الکترونیک سلامت از دو سال گذشته در سازمان تامین اجتماعی آغاز شد اظهار کرد: بستر استقرار پرونده الکترونیک، پیاده‌سازی سیستم HIS در بیمارستان‌های ملکی سازمان تامین اجتماعی بود که موفق شدیم آن را اجرا کنیم.
وی افزود: در حال حاضر دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت در مراکز بیمارستانی ملکی سازمان در 19 استان حذف شده است. نوربخش با بیان اینکه از مزایای حذف دفترچه این است که تشخیص هویت افراد مراجعه‌کننده به‌صورت آنلاین و برخط و با ارائه کد ملی انجام می‌شود و مدت زمان انتظار در صف کاهش می‌یابد گفت: این برنامه کمک خوبی به کنترل هزینه‌ها و روان شدن امور درمانی می‌کند و همه اسناد و مدارک پزشکی ثبت شده و قابل پیگیری، استناد، رصد و آمار دهی است، ضمن آنکه جلوگیری از خطاهای پزشکی در نسخه‌نویسی را در پی دارد.
نوربخش افزود: استان‌هایی چون خراسان رضوی، گیلان و یزد این برنامه را اجرا کرده‌اند و تا پایان سال همه استان‌های کشور تحت پوشش خواهند رفت. نکته جالب در طول اجرای برنامه این است که تصور می‌کردیم با مقاومت پزشکان روبرو شویم اما پزشکان بیشترین همکاری را با ما در حذف دفترچه‌های بیمه داشتند.
محمدعلی همتی، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در تشریح آخرین روند حذف دفترچه‌های کاغذی در کشور گفت : در ابتدا 7 استان مجری طرح بود، پس از آن 12 استان دیگر نیز اضافه شدند و به‌تازگی 13 استان باقی مانده نیز حذف دفترچه‌های کاغذی را کلید زده‌اند و می‌توان گفت عملاً همه کشور درگیر اجرای این برنامه شده‌اند. وی افزود: پس از تکمیل مرحله حذف دفترچه‌های بیمه در بیمارستان‌ها، صدور کارت هوشمند درمان در دستورکار قرار می‌گیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو