معاون اجتماعی وزیر بهداشت:
50درصد مرگ‌ومیر ایرانیان به‌دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی است
27 بهمن 1395 ساعت: 14:11معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: بیماری‌های غیرواگیر عامل 80درصد مرگ‌ومیر ایرانیان است که 50درصد این میزان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی و بیش از 20درصد مربوط به سرطان است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدهادی ایازی در بازدید از جشنواره نوروزی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان گفت: حدود80درصد از بیماری‌هایی که به مرگ‌ومیر ایرانیان منجر می‌شود غیرواگیر هستند و نیمی از این بیماری‌ها نیز قابل پیشگیری است.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: حدود 50درصد از مرگ‌ومیرها ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است. عامل 20 تا 30درصد از بیماری‌ها نیز سرطان است. وی گفت: با اقدامات پیشگیرانه می‌توان از ابتلا به 50درصد از انواع سرطان‌ها جلوگیری کرد. همچنین 50درصد بقیه این بیماری را می‌توان با اقدامات درمانی بهبود بخشید.
ایازی با اشاره به اصلاح سبک زندگی تصریح کرد: می‌توانیم با رعایت رژیم غذایی مناسب و کم کالری بخش مهمی از موارد بیماری‌های غیر واگیر را کاهش دهیم.
جشنواره نوروزی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در روزهای 26 تا 29 بهمن در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولیعصر نرسیده به پارک وی برگزار می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو