مدیرعامل بیمه سلامت:
دولت یازدهم با تدبیر مطالبات مردم درحوزه سلامت را تحقق بخشید
18 بهمن 1395 ساعت: 18:11مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: دولت یازدهم با شجاعت، تدبیر و درایت به مطالبات انباشته شده مردم در حوزه سلامت پاسخ داد که این اقدامی بسیار ارزشمند به شمار می‌رود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدجواد کبیر در مراسم تودیع و معارفه مدیران بیمه سلامت استان زنجان گفت: رئیس جمهوری در وعده انتخاباتی خود قول داد که آحاد مردم از طریق پوشش بیمه همگانی بیش از گذشته به خدمات سلامت دسترسی داشته باشند و از آن بهره مند شوند که این وعده تحقق یافت.
وی یادآوری کرد: امروز شاهد اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هستیم که دولت یازدهم شجاعت به خرج داد و این مطالبه مهم و اساسی در جامعه را پاسخ داد. کبیر افزود: اگر حمایت رهبری و هر سه قوه در کشور نبود این کار مهم به جایی نمی رسید و امروز موظف هستیم در این موقعیت پیش آمده برای حمایت و ادامه طرح تحول نظام سلامت، ساز و کار لازم را بیندیشیم.
وی ابراز کرد: باید گفت، مدل قابل قبولی در اجرای این طرح نداشتیم و مجاز نیستیم با آزمون و خطا این کار را پیش ببریم و در این میان سازمان بیمه سلامت تغییر نگرش هایی را در این رابطه ایجاد کرده است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور گفت: اصل های 29 و 43 قانون اساسی که به نظام یکپارچه رفاه اجتماعی تاکید دارد، سلامت را جزئی لاینفک می بیند و در این میان 2 اصل دسترسی و دوم بهره مندی و برخورداری از خدمات سلامت اهمیت بسزایی دارد.
کبیر افزود: این سازمان سالانه حدود 150 هزار میلیارد ریال گردش مالی دارد که امسال این میزان بالغ بر 170 هزار میلیارد ریال بود. وی اضافه کرد: امروز باید در فرآیندهای طرح تحول نظام سلامت بازنگری شود و این روندی که در این طرح آغاز شده به رغم کسب دستاوردهای ارزشمند آن، متناسب با منابع کشورمان نیست و استانی مانند زنجان می تواند پیشاهنگ و پیشرو تولید یک مدل در این عرصه باشد.
کبیر افزود: با کارهای انجام شده بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در کارگروه های این حوزه ذخیره منابع انجام و علاوه بر آن محل های پرت منابع نیز شناسایی شده است. وی یادآوری کرد: براساس فرمایش رهبری به یک جهاد همگانی نیاز داریم که در این دوره خاص با توجه به شرایط اجتماعی و با تکیه بر منابع مختلف حرکت و از مشارکت مردم در برنامه ریزی های مختلف استفاده شود.
مدیرعامل بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: طی سال جاری 30 درصد به فضاهای فیزیکی این سازمان اضافه شده که این فضاها به 21 هزار مترمربع ارتقا یافته است و تا پایان سال 96، به حدود 120 هزار مترمربع خواهد رسید. کبیر افزود: طی هفته آینده با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد تومان، بدهی این سازمان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت می شود.
وی ادامه داد: تا به امروز سازمان بیمه سلامت بدهی های خود به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه بیمارستان های دولتی را تا پایان فروردین، داروخانه های دولتی و خصوصی تا پایان مرداد، به آزمایشگاه ها و خدمات پاراکلینیکی و پزشکان مطب ها را تا پایان خرداد پرداخت کرده است. وی اظهار کرد: تا پایان سال نیز 3 هزار میلیارد تومان دیگر به این سازمان اختصاص می یابد که در صورت تحقق آن بسیاری از مطالبات موسسه های دولتی تا پایان شهریور و مطالبات داروخانه ها و آزمایشگاه‌ها تا آذر، پرداخت می شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو