معاون وزیر بهداشت مطرح کرد:
آسیب‌پذیری ایران در حوزه مواد مخدر به جهت همسایگی با افغانستان
5 بهمن 1395 ساعت: 18:11معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت از اجرای پایلوت طرح کرامت در شهرستان‌های ملایر و فلاورجان دو استان اصفهان و همدان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: این طرح در گام بعدی در 325 محله سایر استان‌های کشور، اجرایی خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، سیدمحمدهادی ایازی در حاشیه جلسه ستاد طرح کرامت که با حضور استانداران استان‌های همدان و اصفهان و همچنین رییس بسیج مستضعفین و جمعی از مسوولان و فرماندهان بسیج برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: کشور ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی سیاسی خود در شرق و کشور افغانستان که غریب به 80 درصد مواد افیونی جهان در آن تولید می‌شود، کشور ما عملا مسیر ترانزیتی است که این مواد از شرق به سمت غرب انتقال داده شوند.
وی ادامه داد: به همین جهت ایران در معرض آسیب‌پذیری زیادی در حوزه مواد مخدر قرار گرفته است، اما خوشبختانه ستاد مبارزه با موادمخدر رویکرد اجتماعی شدن مبارزه، مقابله و درمان موادمخدر را اتخاذ کرده و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها در زمینه پیشگیری، درمان و مقابله با موادمخدر استفاده می‌کند.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ادامه داد: امروز طرحی با همکاری سازمان بسیج مستضعفان تهیه شده و در قالب طرح کرامت، ابتدا در دو شهرستان فلاورجان و ملایر در استان‌های اصفهان و همدان اجرایی خواهد شد. در این طرح 4 کمیته پیش‌بینی شده است که یکی از آنها کمیته درمان بوده و به عنوان مسوول کمیته درمان این طرح موضوعات آن را دنبال و کارگروهی با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود و در جلسه با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی طرح را مطرح می‌کنند تا از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه درمان در این طرح استفاده کنیم.
ایازی با بیان اینکه این طرح اقدام ارزشمندی است که توسط سازمان بسیج مستضعفان با همکاری و مشارکت مردمی در زمینه پیشگیری، درمان و مقابله با اعتیاد اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح در ابتدا در دو شهرستان فلاورجان و همدان اجرایی می‌شود، اما پیش‌بینی شده در گام بعدی در 325 محله سایر استان‌های کشور و سپس در سراسر کشور اجرایی شود.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ضمن اشاره به جلسه ستاد طرح کرامت که امروز برگزار شد، گفت: در این جلسه موضوع طرح با حضور مسوولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم با اهتمام ویژه این کار را به ثمر برسانیم و با وجود آنکه موضوع موادمخدر یکی از دغدغه آحاد مردم کشور است، با استفاده از ظرفیت‌های موجود به طور جدی و اساسی این دغدغه را پیگیری کنیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو