نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس هشدار داد:
روند رو به رشد مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان و زنان
1 بهمن 1395 ساعت: 16:11نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اعتبارات محدود وزارت بهداشت برای درمان اعتیاد، درباره روند رو به افزایش مصرف مواد مخدر در کشور هشدار داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدحسین قربانی با انتقاد از اعتبارات محدود در درمان اعتیاد، گفت: تلاش شد تا از مالیات بر دخانیات بتوان اقداماتی در زمینه درمان اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر انجام داد تا جایی که در سال 93 مالیات اخذ شده از دخانیات حدود 400میلیارد تومان بود که این رقم در سال 95 به هزار و 800 میلیارد تومان رسید و قرار شد این اعتبارات در اختیار سه وزارتخانه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان قرار گیرد.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس افزود: از سویی دیگر در قانون برنامه ششم توسعه نیز اگرچه نتوانستیم به اهداف مورد نظر خود در زمینه افزایش مالیات بر دخانیات برسیم اما قرار شد بخشی از اعتبارات اخذ شده از مالیات بر دخانیات باز هم در اختیار سه وزارتخانه مذکور قرار داده شود.
قربانی تصریح کرد: متاسفانه اعتبارات وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری از اعتیاد قابل توجه نیست و متاسفانه امسال نیز در جداول برنامه ششم هیچ گونه تغییری حاصل نشد. وی یادآور شد: وزارت بهداشت باید با استفاده از فضای منابع داخلی یا درآمد اختصاصی خود به همراه ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتباراتی تامین کرده و در جهت درمان اعتیاد و مبارزه با موادمخدر بپردازد چراکه باور داریم اعتیاد معضل بزرگ جامعه است و باید در این زمینه تدبیراتی اندیشیده شود.
قربانی افزود: برای ما دردآور است که بعد از سالیان سال با توجه به مبارزات انجام شده در حوزه موادمخدر و تدابیر اتخاذ شده و هزینه های سیاسی و اجتماعی پرداخت شده اما همچنان نتوانستیم از شیوع مصرف آن جلوگیری کنیم.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: واقعیت آن است که امروزه مصرف موادمخدر در بین جوانان و دانش‌آموزان و حتی زنان ما شیوع پیدا کرده و باید تدابیر دیگری اندیشیده شود تا شاهد کاهش مصرف مواد مخدر در کشور باشیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو