عضو دادگاه انتظامی سازمان نظام‌پزشکی اعلام کرد:
کاهش شکایات تعرفه‌ای از پزشکان
29 دی 1395 ساعت: 15:10عضو دادگاه انتظامی سازمان نظام‌پزشکی و مسئول دادگاه بدوی این سازمان از کاهش شکایات تعرفه‌ای ثبت شده در سامانه 1690 در سراسر کشور خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، ایرج خسرونیا درباره وضعیت و میزان شکایات تعرفه‌ای ثبت شده در سامانه 1690 که از 15 آبان ماه سال 93 در کشور اجرا شده است و مردم می توانند از طریق این سامانه تخلفات تعرفه ای پزشکان را در سامانه ثبت کنند، گفت: درحال حاضر شاهدیم که میزان شکایاتی که از پزشکان می‌شود، به طور زیادی کاهش یافته است به طوریکه شاید در هفته یک یا دو شکایت در کشور داشته باشیم .
وی افزود: البته شکایت‌هایی هم از خود بیمارستان‌ها وجود دارد که دلیل آن هم اختلاف در صورتحساب‌ها است که اکثرا به دلیل اشتباهات محاسباتی و به دلیل اشتباه حسابدار اتفاق می‌افتد. به گفته مسئول دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی کشور، منظور از اشتباهات محاسبه‌ای در بیمارستان‌ها این است که مثلا زمانی که بیمار همراه داشته باشد و یا در زمان تشکیل پرونده در بیمارستان از او پول بیشتری می‌گیرند.
خسرونیا درخصوص چگونگی برخورد با متخلفان در چنین مواردی، اظهار کرد: در چنین مواردی ابتدا پرونده به نظام پزشکی ارجاع داده و بعد از آن مسئولان فنی بیمارستان‌ها را به دادگاه خوانده شده و در صورت اثبات تخلف، با آنها برخورد می‌شود که این برخورد براساس نوع تخلف شامل توبیخ کتبی، درج در پرونده و سه ماه محرومیت از طبابت است.
خسرونیا تاکید کرد: شمار شکایاتی که از سوی مردم در سامانه 1690 ثبت شده است، بویژه میزان شکایت از پزشکان در سراسر کشور کاهش یافته است و در این میان وضعیت تهران هم مانند سایر مناطق کشور است. به طوریکه شاید در ماه شاهد یک الی دو شکایت از پزشکان در تهران باشیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو