هشدار رئیس پژوهشکده مجازی بیوتکنولوژی و فناوری:
تهدید‌های زیستی بسیار جدی است
28 دی 1395 ساعت: 16:10رئیس پژوهشکده مجازی بیوتکنولوژی و فناوری گفت: با توجه به تهدیدهای جدی زیست ‌محیطی باید فرهنگ سبک زندگی سالم ترویج یابد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، علی کرمی در نخستین همایش تغذیه و بیوتروریسم در رفسنجان اظهار داشت: تهدیدهای زیست‌محیطی چهره عوض کرده و جدی است.
وی افزود: هرچند ترور بیولوژیک سر جای خود قرار دارد، اما اصل قضیه این است که از راه غذا، هوا، آب، لوازم آرایشی و ... وارد زندگی مردم شده است. کرمی تصریح کرد: مردم باید در خوراک، لوازم آرایشی و ... دقت کنند، زیرا در هر محصول بیولوژیک احتمال آلودگی وجود دارد.
کرمی افزود: تنها راهکار برای مقابله با تهدید مذکور این است که به سمت الگوی زندگی سالم برویم و از خوردن فست‌فود، نمک زیاد، محصولات تراریخته و ... خودداری کرده و غذای ارگانیک مصرف کنیم. فوق تخصص مهندسی ژنتیک ادامه داد: با توجه به اینکه تهدیدهای بیولوژیک پیچیده شده است، باید فرهنگ سبک زندگی سالم در بین مردم ترویج یابد، این تهدیدها به راحتی از راه آب و هوا و دیگر عوامل وارد زندگی می‌شود.
رئیس پژوهشکده مجازی بیوتکنولوژی و فناوری با اشاره به اینکه مردم حق دارند، بدانند، چه مصرف می‌کنند، عنوان کرد: مسوولان وظیفه دارند به مردم بگویند، غذای سالم چیست و مردم حق مطالبه‌گری دارند و باید آن را بالا ببرند. کرمی گفت: رسانه‌ها در زمینه آلودگی‌های بیولوژیک، سلامت آب و هوا، رشد بیماران در بیمارستان‌ها و ... تحقیق کنند و آگاهی مردم را افزایش دهند.
استاد دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله(عج) ابراز داشت: همچنین ضرورت دارد رسانه‌ها در زمینه تهدیدهای نوین بیولوژیک ورود کرده و از مسوولان پاسخ بخواهند، علوم‌پزشکی تنها متولی درمان نیست، بلکه پاسخگوی غذای مردم هم هست. کرمی با بیان اینکه برخی ترورهای بیولوژیکی مشکوک است و نمی‌توان آنها را اثبات کرد، اذعان داشت: درحال حاضر چند نوع محصول تراریخته وارد کشور می‌شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو