نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:
مهاجرت پزشکان نگران‌کننده نیست/کمبود پزشک نداریم
23 دی 1395 ساعت: 13:10نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه مهاجرت پزشکان نگران‌کننده نیست، عنوان کرد: بی‌تردید تعدادی از پزشکان برای تکمیل دوره به خارج از کشور سفر می‌کنند و پس از اتمام دوره بازمی‌گردند؛ از طرفی درحال حاضر با کمبود پزشک مواجه نیستیم.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از شفاآنلاین، سیدمرتضی خاتمی در واکنش به هشدار رئیس سازمان نظام پزشکی درباره رشد چشمگیر خروج پزشکان از کشور، گفت: بی‌تردید تعدادی از پزشکان برای تکمیل دوره به خارج از کشور سفر می‌کنند و پس از اتمام دوره بازمی‌گردند؛ از طرفی درحال حاضر با کمبود پزشک مواجه نیستیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه رئیس انجمن متخصصین داخلی هم نسبت به کمبود پزشک در کشور هشدار داده است، افزود: ما در برخی نقاط دور افتاده با کمبود پزشک مواجه هستیم که این مساله را نمی‌توان به کل کشور تعمیم داد. با این حال امید است با اهتمام مجلس و وزارت بهداشت این مساله در آینده نزدیک برطرف شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه مهاجرت پزشکان به حد نگران‌کننده نرسیده است، یادآور شد: اما باید برای حفظ و نگهداشت نیروی انسانی تحصیل کرده به خصوص پزشکان تلاش کنیم. خاتمی به مشکلات معیشتی پزشکان بخصوص پزشکان عمومی اشاره کرد و افزود: متاسفانه استخدام فارغ‌التحصیلان اندک است و غالب آنها در مطب‌های خصوصی و یا بصورت پاره وقت در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها مشغول به فعالیت هستند ومشکلات معیشتی بسیاری دارند.
خاتمی با بیان اینکه وضعیت متخصصین بهتر از پزشکان عمومی است، یادآور شد: مهاجرت در بین پزشکان عمومی بیشتر است، اما در مجموع مهاجرت حتی یک نخبه نیز باید مورد توجه باشد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو