سازمان بیمه سلامت اعلام کرد:
نحوه تشکیل پرونده برای دریافت انسولین‌های قلمی
14 دی 1395 ساعت: 14:10سازمان بیمه سلامت ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به ارسال بخشنامه‌های سازمان بیمه سلامت مبنی بر ضرورت تشکیل پرونده برای انسولین‌های قلمی از اول آذرماه امسال، در راستای کاهش بار مراجعات ادارات کل و رضایت‌مندی بیمه‌شدگان، تمهیداتی در نرم افزار تایید نسخ دارویی از اول دی‌ماه جاری انجام شده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان بیمه سلامت، در این اطلاعیه آمده است که به اطلاع کلیه بیمه شدگان این سازمان می رساند؛ با عنایت به ارسال بخشنامه های سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر ضرورت تشکیل پرونده برای انسولین های قلمی از تاریخ 1‏‏.9‏‏.95، در راستای کاهش بار مراجعات ادارات کل و رضایتمندی بیمه شدگان، تمهیداتی در نرم افزار تایید نسخ دارویی از تاریخ 1‏.10‏.95 انجام شده است.
بدین صورت که بیمه شدگان دارای سابقه دریافت انسولین های قلمی، در اولین مراجعه به داروخانه پس از آذر ماه 95، امکان اخذ سه عدد انسولین از داروخانه ها را دارند و این بیمه شدگان می توانند سه عدد انسولین را بدون تشکیل پرونده و حتی با مهر پزشک عمومی فقط برای یک نوبت دریافت نمایند . این امکان به مدت دو ماه از تاریخ 1‏‏.10‏‏.95 و صرفا یکبار برای هر بیمه شده ای که سابقه مصرف انسولین قلمی دارد ، در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است:
الف‏- با توجه به اخذ اصل نسخه حاوی انسولین توسط داروخانه که احتمالا حاوی بیش از 3 قلم انسولین می باشد، داروخانه‌ها صرفاً در صورت تمایل بیمه شده ، اقدام به تایید نسخه و تحویل سه عدد انسولین قلمی می نمایند ، در غیر اینصورت بیمه شده جهت تشکیل پرونده برابر پیام نمایش داده شده ( بپیوست ) به اداره کل راهنمایی می گردد. (امکان پرینت پیام در سامانه توسط داروخانه جهت ارائه به بیمه شدگان وجود دارد.)
ب‏- پس از ارائه مدارک برای بیمه شده پرونده تشکیل می گردد و اگر بیمار 3 عدد انسولین بدون تشکیل پرونده دریافت نماید، از سهمیه بیمار کسر خواهد شد.
ج‏- مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده عبارتند از:
- جواب آزمایش قند خون ناشتا و قند دو ساعت پس از غذا و HBA1C ، جواب آزمایشات حداکثر مربوط به 6 ماه اخیر قابل پذیرش می باشد.
- فرم تکمیل شده گواهی پزشک متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد (فرم مذکور جهت دسترسی بیمه شدگان ، در سایت ادارات کل بیمه سلامت استانها موجود
می باشد.)
- نسخه تجویز شده توسط پزشک متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد
درصورت ارائه مدارک فوق و با مراجعه به واحد تایید دارو ، بیمه شدگان می توانند بعد از تشکیل پرونده، در مراجعات بعدی حتی با تجویز پزشک عمومی نیز ، انسولین قلمی مورد نیاز خود را تا تاریخ انقضاء پرونده دریافت نمایند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو