عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم عنوان کرد:
تشکیل نهاد مستقل تحت نظارت دولت، راهکار رفع اختلاف وزارت بهداشت و رفاه
13 دی 1395 ساعت: 14:10عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم گفت: برای برطرف کردن مشکل بین دو وزارتخانه بهداشت و رفاه و یکسان سازی بیمه ها، بهتر است ضلع سومی تحت نظارت دولت شکل بگیرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پرستاری، احمد آریایی‌نژاد اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه تجمیع بیمه‌ها وجود داشته است اگر این طرح موثر و کارآمد است پس بستر لازم برای این کار فراهم شود، اما اگر قانون مشکل دارد به قانونگذاران مراجعه شود و آن را اصلاح نمایند متاسفانه چیزی که شاهد آن هستیم نزاع بین دو وزیر است .
وی تصریح کرد: تامین اجتماعی تحت نظارت وزارت رفاه و درمان تحت نظارت وزارت بهداشت است و این دو وزارتخانه بر سر مسائلی با یکدگیر به مخالفت برخواسته‌اند و این دو زیر نظر دولت به وظایف خود عمل می‌کنند. بنابراین برای رفع این مشکل باید ضلع سومی در نظر گرفته شود و به کار این دو وزارتخانه نظارت داشته باشد تا مشکلات و سو تفاهمات برطرف شود.
نماینده سابق مردم ملایر در مجلس اظهار داشت: طرح تحول سلامت مبانی غلطی دارد و بیمه‌ها تنها یکی از مشکلات این طرح است. با افزایش تخت بیمارستانی نمی‌توان به درمان کمک کرد بلکه یک راه اصولی برای بیماران، کم کردن تعداد بیماران است. زیرا با تعداد زیاد بیماران هرج و مرج هم به‌وجود می‌آید زیرا بدون سیستم ارجاع براساس این طرح کلینیک های تخصصی تاسیس نموده اند؛ بنابراین تعداد مراجعه‌کنندگان افزایش یافته و به تبع آن هزینه دولت نیز افزایش می‌یابد.
آریایی‌نژاد ادامه داد: تجمیع بیمه‌ها باید مورد بازنگری قرار گیرد و اگر طرفین دعوا حرف کارشناسی دارند بازگو نمایند تا مورد بررسی قرارگیرد و به آن رسیدگی شود اگر هم بنا بر اجرای آن وجود دارد آن را اجرا کنند و مردم را نیز معطل نگذارند زیرا این دعواها هیچ نفعی برای دولت و مردم ندارد.
آریایی‌نژاد افزود: باید یک شفاف‌سازی درخصوص درآمدی که بیمه‌ها از بیمه‌شدگان دریافت می‌کنند که این هزینه‌ها چگونه سرمایه‌گذاری می‌شود و در زمانی که به آن احتیاج است به بیمه شدگان پرداخت می‌شود، به‌وجود آید زیرا تعداد صندوق‌های بیمه در کشور بسیار زیاد است و هر کدام مبالغ مختلفی از بیمه‌شدگان دریافت می‌کنند بنابراین تجمیع بیمه‌ها کار صحیحی نیست و باید شفاف‌سازی صورت گیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو