سفر اعضای کمیسیون بهداشت به مشهد برای بررسی مشکلات طرح تحول
12 دی 1395 ساعت: 15:10عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس از سفر اعضای این کمیسیون با وزیر بهداشت به مشهد برای بررسی مشکلات طرح تحول سلامت خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، بشیر خالقی در تشریح جزئیات سفر یک روزه برخی اعضای کمیسیون بهداشت با وزیر بهداشت به مشهد، گفت: این سفر برای بررسی مشکلات طرح تحول سلامت انجام شد؛ در مجلس هشتم و در ارتباط با مسائل مالی طرح پزشک خانواده کمیسیون بهداشت پیشنهاد داد10درصد از کل منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص داده شود که حدود 4هزار میلیارد تومان می‌شد که در نهایت این طرح در اردیبهشت سال 93 شکل اجرایی به خود گرفت.
نماینده مردم خلخال در مجلس طرح تحول سلامت را در نظم‌بخشیدن به نحوه خدمات‌رسانی به بیماران مثبت ارزیابی کرد و افزود: با اجرای طرح تحول سلامت تخلفات و همچنین هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است؛ وزیر بهداشت در این رابطه اقدام قابل قبولی داشته است و نظم خوبی به این طرح بخشیده است.
خالقی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب که "ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده ای مریض شد، آن خانواده جز رنج بیمار داری، رنج دیگری نداشته باشد"، تصریح کرد: البته طرح تحول سلامت نواقصی دارد که باید رفع شود یعنی باید دسترسی مردم به پزشکان متخصص عادلانه شود و مساله پزشک خانواده، پرونده الکترونیک و راهنمای بالینی مدنظر قرار گیرد.
خالقی با بیان اینکه کمیسیون بهداشت با کلیات طرح تحول سلامت موافق است، افزود: البته طرح تحول ایرادات، نواقص و نارسایی‌هایی دارد که باید با تلاش در جهت رفع آنها گام برداشت تا همه بتوانند از خدمات آن بهره ببرند.
نماینده مردم مردم خلخال در مجلس ادامه داد: متاسفانه هم‌اکنون انجام برخی آزمایشات و تست‌های تشخیصی متعدد با روند درمان بیماران همخوانی نداشته و بار مالی زیادی را به بیمه‌ها و نظام سلامت تحمیل می‌کند. بنابراین باید قبل از تجویز این تست و آزمایشات روند درمان براساس راهنماهای بالینی صورت پذیرد.
خالقی تعیین تکلیف پرونده الکترونیک سلامت را در نظم‌دهی به طرح تحول سلامت موثر دانست و گفت: در شهرهای کوچک و محروم ماندگاری پزشکان ضعیف است و دسترسی به پزشکان متخصص وجود ندارد. بنابراین این امر موجب شده بار مراجعه به بیمارستان‌های شهرستان‌های مجاور و مراکز استان‌ها افزایش یابد که بهتر است برای رفع این مشکل تمهیدات ویژه اندیشیده شود تا اجرای طرح تحول سلامت روند مطلوب‌تری به خود بگیرد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس خروجی سفر یک روزه کمیسیون متبوع خود را با همراهی وزیر بهداشت به مشهد هماهنگی میان نمایندگان و وزارت بهداشت برای رفع مشکلات سد راه طرح تحول سلامت عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه هستیم؛ بنابراین به این موضوع باید نگاهی ویژه داشت.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو