سربازان فراری هم امکان پرداخت جریمه ریالی دارند/تعداد ماههای سربازی، جریمه ریالی را کم نمی کند
30 آبان 1394 ساعت: 20:8سربازان فراری که با دستور مفام معظم رهبری سربازی آنها بخشوده شده از 20 آذرماه برای خرید جریمه ریالی به دفاتر پلیس به اضافه ده مراجعه کنند.

به گزارش خبرآنلاین یکی از کاربران آورده است:" من حدود 9 سال پیش از سربازی فرار کردم و الان مشکلات زیادی دارم چون نه امکان خارج شدن از کشور را دارم و نه چیزی می توانم به نام خودم داشته باشم. حالا با این عفو مقام معظم رهبری با داشتن زن و دو فرزند تازه باید به سربازی برم امکان خرید سربازی برای من وجود نداره؟"

در همین باره سردار موسی کمالی جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به خبرآنلاین گفت: طبق موافقت مقام معظم رهبری سربازان غایب و فراری بیش از هشت سال عفو شدند دیگر پرونده قضایی ندارند و باید مانند یک سرباز معمولی برای رفتن به سربازی اقدام کنند.

او ادامه داد: بااین حال امکان خرید ریالی جریمه این افراد وجود دارد و می توانند از بیستم آذرماه تا پایان دی ماه به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند و این تاریخ قابل تمدید نیست.

در ادامه سردار کمالی در پاسخ به کاربر دیگری که پرسیده بود " حدود 9 ماه از سربازی من می گذرد، دوستان من که نرفتند الان جریمه پرداخت می کنند و راحت شدند من هم می توانم خرید سربازی داشته باشم؟" گفت: اگر این سربازان 8 سال غیبت داشته باشند امکان چرداخت جریمه ریالی دارند و تعداد ماههایی که سربازی رفتند هم تاثیری در مبلغ جریمه آنها ندارد.
طراحی و اجرا توسط: هیاهو