دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت:
۸درصد هزینه‌های سلامت مربوط به دندانپزشکی است
11 دی 1395 ساعت: 13:10دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: شاخص DMF که شامل دندان‌های پرشده، کشیده و پوسیده می‌شود، در کودکان ۱۲ساله کشورمان ۲.۰۹درصد است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، سعید عسگری در برنامه نبض شبکه خبر که به بررسی چالش‌های خدمات دندانپزشکی اختصاص داشت، گفت: اعداد و ارقام شاخص DMF در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. در این بین، شاخص سلامت دندان‌ها براساس سن ۱۲سالگی در هر جامعه‌ای تعیین می‌شود، چون مهم‌ترین گروه سنی هستند.
وی با اعلام اینکه میزان پوسیدگی دندان‌ها در کودکان ۱۲ساله ایرانی کم است، گفت: در برخی کشورهای همسایه این عدد بین ۳ تا ۴ دندان خراب، پر شده و کشیده شده است که با رنگ قرمز نشان داده می‌شود. عسگری ادامه داد: در برخی کشورها این عدد یک است که با رنگ سبز نشان داده می‌شود و کشورهایی که بین ۱ تا ۳ هستند، و ایران نیز شامل آنها می‌شود، با رنگ آبی مشخص می‌شوند.
دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت شاخص DMF در سنین ۳۵ تا ۴۴سال ایرانی را ۱۳دندان و در سنین ۶۵ تا ۷۴ سال، بیش از ۲۰دندان خراب اعلام کرد و افزود: ۸درصد از هزینه‌های سلامت مربوط به دندانپزشکی می‌شود که اگر بخواهیم ۳درصد از این هزینه‌ها را کاهش دهیم، به اعتبار ۲۴۰۰میلیارد تومانی نیاز است.
به گفته وی، ۱۵درصد هزینه‌های دندانپزشکی کمرشکن است. عسگری بر ضرورت حمایت بیمه‌ها از خدمات دندانپزشکی تاکید کرد و افزود: متاسفانه بیمه‌ها چندان خدماتی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو