وزیر رفاه اعلام کرد:
معتادان دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند
10 دی 1395 ساعت: 14:10وزیر رفاه از پوشش بیمه سلامت برای معتادان متجاهر خبر داد و گفت: به دلیل پراکندگی این افراد در جامعه، امکان تحت پوشش بیمه قرار دادن آنها نبود و در صورتی که آنها در مراکز درمان بستری شوند از دفترچه بیمه برخوردار می شوند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی در جریان بازدید از مرکز نگهداری و درمان اخوان واقع در شهرستان ملارد نصیرآباد گفت: تعدادی از معتادان که دو شب گذشته در یکی از آرامستان های شهرستان شهریار شناسایی شدند و جامعه از دیدن تصاویر آنها بشدت متاثر شد، پیشتر هم برای ترک اعتیاد در یکی از این مراکز بستری بودند.
وی افزود: متاسفانه تصاویری که نشان داده شد به نظر می رسید که این افراد به طور کامل رها شده اند در صورتی که پرویز یکی از معتادانی که تصویرش در گزارش دوشب پیش در فضای مجازی قرار گرفت سال گذشته در یک کمپ بستری بود اما به دلیل اینکه می خواست دوباره مواد مصرف کند کمپ را ترک کرده بود.
ربیعی بیان داشت: دولت ضمن حمایت از مراکز درمان معتادان از فعالان مدنی که به شکل سمن ها در جهت اجتماعی پذیری معتادان تلاش می کنند، حمایت می‌کند. وی گفت: حدود 41درصد از معتادانی که در این مرکز نگه داری و درمان می شوند در گروه سنی 30تا 40سال قرار دارند و 47درصد از معتادان این مرکز اعلام کرده اند که در سنین بین 15 تا 25سال برای نخستین بار مصرف مواد مخدر را شروع کرده اند.
ربیعی درخصوص نامه اصغر فرهادی گفت: هنرمندان همواره از احساسات بسیار غنی برخوردارند و در مشکلات و مصائب مردم در کنار رنج آنها هستند .تردیدی نیست که تصاویر دوشب گذشته هنرمندان کشور را هم متاثر کرده باشد. به گفته ربیعی، هشت هزار و 400 نفر از معتادان در استان تهران برای ترک اعتیاد پیش قدم شده اند و برای کسانی که دفترچه بیمه ندارند دفترچه بیمه سلامت صادر خواهد شد.
وزیر رفاه گفت: همچنین گرم‌خانه‌هایی برای معتادان و بی خانمان ها در نظر گرفته شده که این افراد بتوانند شبها به این مراکز بیایند و از غذای گرم و پناهگاهی مطمئن برای خواب برخوردار شوند. وی بیان داشت: هموطنان می توانند در تماس با شماره تلفن 66762087 کارتن خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها را به اورژانس اجتماعی معرفی کنند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو