شمار موارد سقط جنین در آمریکا به پایین‌ترین حد خود رسید
22 آذر 1394 ساعت: 04:9مرکز ملی آمار بهداشتی آمریکا (NCHS) اعلام کرد میزان موارد سقط جنین در طول دو دهه گذشته 35 درصد کاهش یافته است و به پایین‌ترین حد خود از میانه دهه 1970 رسیده است که دولت شروع به گردآوری داده‌های مربوط به آن کرد.
به گزارش یاهو میزان سقط‌ها در سال 1999 27.4 مورد در هر 1000 زن در سنین میان 15 تا 44 بود. این میزان در سال 2010 آخرین سالی که در این بررسی داده‌های آن آنالیز شده است تا 16.7 مورد در هر 1000 زن کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش در طول همین دوره میزان بارداری‌ها هم 10 درصد کاهش یافته و به پایین‌ترین حد خود رسیده است. بارداری‌ها در سنین نوجوانی به‌شدت کم شده و در دختران کمتر از 15 سال 67 درصد و در میان نوجوانان 15 تا 19 سال 50 درصد کاهش یافته است.

از طرف دیگر تازه‌ترین تخمین‌های مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) نشان‌دهنده افت حتی بیشتر میزان‌های سقط است. آخرین داده‌های ‌CDC مربوط به سال 2012 نشان می‌دهد که میزان‌های سقط به 13.2 مورد در هر 1000 زن رسیده است.

CDC می‌گوید، بر اساس همه معیارها میزان‌های سقط به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است. بر اساس داده‌های CDC بیش از 90 درصد موارد سقط در ابتدای بارداری و پیش از هفته سیزدهم پس از لقاح انجام می‌شود.

کاترین کاست، پژوهشگر ارشد در انستیتوی گاتماچر می‌گوید، افزایش استفاده از روش‌های کارآمد ضدبارداری یکی از علل عمده کاهش در میزان‌های سقط جنین است.

کاست می‌گوید: «میزان بارداری‌های ناخواسته در همه ایالت‌های آمریکا در حال کاهش است. این داده‌ها نشان می‌دهد که شمار کمتری از زنان در هنگامی تمایل ندارند، باردار می‌شوند. این رویداد سرتاسری است و بر میزان تولدها و میزان‌های سقط تاثیر گذاشته است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو