یافته‌های جدید نشان می‌دهد:
ریسک مرگ قلبی در کریسمس افزایش می‌یابد
10 دی 1395 ساعت: 13:10محققان دریافته‌اند سرمای زمستان علت مرگ‌های قلبی در سال نو و کریسمس نیست، بلکه خود فصل تعطیلات در این مورد نقش دارد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، محققان استرالیایی دریافته اند در کشور نیوزیلند، در ماه‌های دسامبر و ژانویه ریسک افزایش مرگ قلبی به مراتب بیشتر است و در این مدت نرخ مرگ و میرها بیش از ۴درصد افزایش می یابد. حال آنکه هوا در نیمکره جنوبی در این ماه ها گرم است.
جوش نایت، عضو تیم تحقیق از دانشگاه ملبودن، در این باره می گوید: «تاثیر کریسمس که در زمستان نیمکره شمالی مشاهده شده در نیمکره جنوبی در تابستان مشاهده شده است.» به گفته عضو تیم تحقیق این بدین معناست که این ریسک با مدت تعطیلات و بدون وابستگی به فصل مرتبط است.
به گفته محققان، برخی افراد در طول تعطیلات درمان خود را به تاخیر می اندازند و در نهایت به دلیل حمله قلبی در این مدت جان خود را از دست می دهند. ازجمله عوامل دیگر تاثیرگذار در افزایش مرگ قلبی در طول تعطیلات استرس مرتبط با تعطیلات، تغییر در رژیم غذایی و نوشیدن الکل، حضور کارمندان کمتر در بیمارستان و دوری از خانه عنوان می شود.
این مطالعه شامل داده های مربوط به ۲۵سال مرگ در نیوزیلند(۱۹۸۸-۲۰۱۳) بود. در این مدت در مجموع بیش از ۷۳۸هزار مرگ اتفاق افتاده بود، از بین این تعداد ۱۹۷هزار نفر به دلیل مشکلات قلبی درگذشته بودند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو