سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) اعلام کرد:
ممنوعیت استفاده از دستکش‌های پودری برای پزشکان
27 آذر 1395 ساعت: 17:9سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)به تازگی استفاده از دستکش‌های پودری پزشکی را ممنوع اعلام کرد و آنها را خطرناک خواند.
به گزارش سپیدآنلاین، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در یک بیانیه اعلام کرد: با اینکه دستکش‌های پزشکی نقش مهمی در حفاظت بیماران، پزشکان و سایر افراد مرتبط ایفا می‌کند؛ اما به دلایل مختلفی بسیار خطرناک هستند. این پودر معمولاً به دستکش‌ها افزوده می‌شود تا پوشیدن و درآوردن آنها را آسان‌تر کند؛ اما اگر پودر موجود در دستکش‌های لاتکسی وارد هوا شود، می‌تواند موجب واکنش‌های آلرژی شود. علاوه بر این استفاده از دستکش‌ها در بیماران مرتبط با التهاب زخم و همچنین ایجاد نوارهایی از بافت جوشگاهی میان اندام‌های جراحی‌شده بوده است.
امروزه آخرین پیشرفت در زمینه دستکش‌های پزشکی، شامل جایگزین‌های غیرپودری است که تمام مزایای دستکش‌های پودری را بدون خطرات آن فراهم می‌کند. این سازمان می‌گوید که ممنوعیت دستکش‌های پودری، باعث کمبود دستکش نخواهد شد. اکنون تنها درصد کمی از دستکش‌های پزشکی دارای پودر هستند.
گفتنی است این برای دومین بار در تاریخ است که این سازمان، به‌کارگیری یک ابزار پزشکی را ممنوع می‌کند و از ۱۹ ژانویه ۲۰۱۷ اجرایی خواهد شد.
منبع: LiveScience
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو