براساس یک پژوهش تازه عنوان شد:
علت اصلی مرگ‌و‌میر در مناطق مختلف آمریکا متفاوت است
27 آذر 1395 ساعت: 17:9براساس یک پژوهش تازه، نرخ مرگ‌و‌میر ناشی از عوامل مختلف در آمریکا در میان مناطق مختلف این کشور بسیار متفاوت است.
به گزارش سپیدآنلاین، محققان دریافتند بیشترین نرخ مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در طول سه دهه گذشته، در جنوب شرقی این کشور بوده؛ اما بالاترین میزان مرگ‌و‌میر به علت آسیب به خود و خشونت بین فردی در جنوب غربی رخ داده است.
به گفته پژوهشگران در بیش از 2000 بخش، نرخ مرگ‌و‌میر مربوط به سوء مصرف مواد و اختلالات روانی از سال 1980 میلادی، بیش از سه برابر شده است. تعدادی از مناطق در کنتاکی، ویرجینیا غربی و اوهایو، شاهد افزایش ده برابری در میزان این مرگ‌و‌میر‌ها در طول مدت مطالعه بوده‌اند.
دلیل این تفاوت نرخ‌های مرگ‌و‌میر در میان مناطق جغرافیایی مختلف، به طور کامل مشخص نیست؛ اما این نویسندگان پیشنهاد‌هایی را مطرح کردند. برای مثال، میزان بیشتر مرگ‌و‌میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی، ممکن است با نرخ‌های بالاتر چاقی در این مناطق مرتبط باشد.
نرخ بیشتر مرگ ناشی از آسیب به خود و خشونت بین فردی در جنوب غربی ممکن است با انزوایی که بسیاری از مردم وجود در این نواحی با آن مواجه هستند، ارتباط داشته باشد. ساکنین جنوب غربی آمریکا تمایل دارند که در مناطق دور‌افتاده روستایی زندگی کنند و دارای تعامل اجتماعی کمتری هستند؛ عاملی که تحقیقات قبلی نشان داده با افزایش خطر خشونت مرتبط است. آنها همچنین دسترسی آسانی به اسلحه دارند.
محققان در این مطالعه، نرخ مرگ‌و‌میر در حدود 3110 بخش ایالات متحده بین سال‌های 1980 و 2014 را بررسی کردند. در طول این زمان، نزدیک به ۸۰.۴ میلیون نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.
آنها دریافتند که بیماری‌های قلبی عروقی موجب 39.8 درصد از مرگ‌و‌میر‌ها در آمریکا بین سال‌های 1980 و 2014 شده است. همچنین این بیماری، علت اصلی مرگ‌و‌میر در این کشور در سال 2014 بوده است.
محققان پی بردند که سرطان، یکی دیگر از علل عمده مرگ بوده و باعث 24 درصد از تمام مرگ‌و‌میر‌ها در طول دوره مطالعه بوده است. به طور کلی، بالاترین نرخ مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان در بخش‌های نیمه جنوبی رودخانه می‌سی‌سی‌پی، شرق کنتاکی، ویرجینیا غربی و غرب آلاسکا بوده است. در مقابل بخش‌های غربی از آیداهو و وایومینگ تا غرب تگزاس، دارای پایین ترین نرخ مرگ ناشی از سرطان در آمریکا هستند.
میزان مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان در ایالات متحده به طور متوسط حدود 20 درصد بین سال‌های 1980 و 2014 کاهش یافته است؛ اما در برخی نواحی، به ویژه در بخش‌های مرکزی و جنوبی افزایش یافته است. بیشترین افزایش در نرخ مرگ‌و‌میر ناشی از سرطان در شرق کنتاکی رخ داده و بالا‌ترین کاهش در این میزان، در مرکز کلرادو، جنوب فلوریدا، آلاسکا و بخش‌هایی از کالیفرنیا بوده است. محققان می‌گویند ممکن است سیگار کشیدن در این اختلاف‌ها نقش داشته باشد.
منبع: LiveScience
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو