صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
رئیس انجمن سکته مغزی عنوان کرد:

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، بابک زمانی اظهارداشت: «رابطه بیماری‌های قلبی با سکته‌های مغزی خیلی زیاد است؛ زیرا علت حدود ۴۰درصد سکته‌های مغزی ناشی از مشکلات و بیماری‌های قلبی است. یعنی نحوه کارکرد قلب به‌گونه‌ای است که منجر به سکته مغزی می‌شود. ازطرف دیگر فاکتورهای خطری که برای سکته‌های قلبی وجود دارند برای سکته‌های مغزی هم صادق‌اند، به همان دلیلی که فرد دچار سکته قلبی شود امکان دارد به همان دلیل دچار سکته مغزی هم شود.»
زمانی با بیان اینکه درمان فاکتورهای خطر برای سکته مغزی تا حدود زیادی از سکته مغزی جلوگیری می‌کند، افزود: «درمورد سکته‌های قلبی تاکنون توجهات زیادی شده و بیمارستان‌های مجهزی برای این بیماری‌ها وجود دارد. اما متاسفانه درباره سکته مغزی و اقدامات و تجهیزاتی که برای پیشگیری و درمان این بیماری لازم است نسبت به سکته قلبی توجه جدی نشده و متاسفانه فاصله خیلی عمیقی بین کشور ما و بخش‌های پیشرفته دنیا در پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به سکته‌های مغزی وجود دارد که باید خیلی سریع اصلاح شود.»
زمانی با اشاره به اینکه درحال حاضر اغلب داروهای بیماران سکته مغزی به‌خصوص داروهایی که در بیماران حاد استفاده می‌شود در دسترس است و سعی می‌شود که تحت‌پوشش بیمه باشند، اما متاسفانه هنوز پوشش بیمه‌ای کافی ندارند. از نظر داروها کمبود وجود ندارد اما چون داروها گران‌قیمت‌ هستند به‌طور کامل تحت‌پوشش بیمه قرار نگرفته‌اند.»