صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
تصویب ساخت بیمارستان 500تختخوابی در جنوب سیستان و بلوچستان

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، محمدنعیم امینی‌فرد با اعلام این خبر گفت: بیمارستان درمانی، آموزشی و تحقیقاتی 500 تختخوابی ایرانشهر که از مطالبات دیرینه مردم جنوب استان است، روز گذشته در نشست کمیسیون ماده 23 الحاقی سازمان برنامه و بودجه تصویب شد و عملیات ساخت آن بزودی آغاز می شود.
وی افزود: برای ساخت این بیمارستان به عنوان بزرگترین بیمارستان جنوب شرق کشور 2 هزار میلیارد ریال (200 میلیارد تومان) پیش بینی شده اس. همچنین این پروژه در مدت چهار سال احداث ، تجهیز و بهره برداری خواهد شد. امینی‌فرد افزود: این بیمارستان بزرگترین پروژه درمانی استان است که می تواند شهرستان ایرانشهر را به قطب درمانی منطقه تبدیل کند.
نماینده مردم شهرستان های ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس اظهار داشت: با بهره برداری از این بیمارستان زمینه اشتغال حدود هزار نفر فراهم می شود.
سیستان وبلوچستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.