سلامت و سبک زندگی

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:
تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل


تاریخ انتشار : 03 خرداد 1395 ساعت 14:25
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی خارج به داخل کشور در رشته‌های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل مهر، حمید اکبری با اعلام این خبر اظهار داشت: «دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور و در دانشگاه‌های معتبر تحصیل می‌کنند در صورت تمایل به بازگشت و انتقال به دانشگاه‌های علوم پزشکی در داخل کشور نیازمند چند شرط هستند.»
اکبری افزود: «یکی از این شروط داشتن معدل‌های اعلام شده از سوی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت است.» وی اضافه کرد: «در آخرین جلسه کمیسیون ارزشیابی وزارت بهداشت معدل مورد نیاز برای انتقال این دسته از دانشجویان تغییر کرد.»
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: «معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهی این دسته از دانشجویان تا پیش از این ۱۴ اعلام شده که اکنون باید دارای حداقل معدل ۱۶ و ۱۷ باشند. همچنین باید حداقل ۷۲ واحد درسی در خارج از کشور گذرانده باشند و این ۷۲ واحد دارای حداقل معدل ۱۵ باشد.»
اکبری یادآور شد: «این مصوبه برای کسانی که از دی‌ماه سال ۱۳۹۵ و یا ابتدای ۲۰۱۷ تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز می‌کنند، لازم‌الاجرا است.»
وی خاطرنشان کرد: «علاوه بر اینکه دانشگاه‌های این افراد باید معتبر باشد. این دانشجویان می‌توانند پس از انتقال به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با پرداخت شهریه تحصیل خود را ادامه دهند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه