زن هندی در ۷۲ سالگی بچه‌دار می‌شود
23 اردیبهشت 1395 ساعت: 01:2یک زن هندی در دهه ۷۰ زندگیش پس از دو سال درمان با لقاح آزمایشگاهی (IVF) نوزاد پسری به دنیا آورد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه دالینجور کور ۷۲ ساله و شوهر ۷۹ ساله‌اش، متخصص کشاورزی به نام موهیندر سینگ گیل که ساکن شهر آمریتسار در شمال هند هستند، برای نخستین بار ۴۶ سال پس از ازدواجشان در ماه آوریل بچه‌دار شده‌اند.

کور پس از دو سال درمان باروری در یک کلینیک باروری در شهر مجاور محل زندگیش، هیسار در شمال هند یک پسر سالم به دنیا آورد.

او پس از تحمل سال‌ها طعنه و کنایه در کشوری که ناباروری در آن گاهی لعنت خداوندی شمرده می‌شود، از به دنیا آمدن فرزندش ابراز شادمانی کرد.

کور در خانه‌اش در شهر آمریتسار گفت:‌ »من از اینکه می‌توانیم فرزند خودم را در آغوش داشته باشم، احساس برکت می‌کنم. من به کلی امید به مادر شدن را از دست داده بودم.»

کور گفت سنش باید حدود ۷۰ سال باشد- که با توجه به اینکه در هند بسیاری از افراد گواهی تولد ندارند، امری عادی است- از طرف کلینیک محل معالجه او سنش را ۷۲ سال اعلام کرد.

کلینیک محل معالجه این زن، مرکز ملی باروری و نوزاد آزمایشگاهی در سال ۲۰۰۸ نیز به یک زن ۷۰ ساله به نام راجو دوی لوهان کمک کرده بود تا در سال ۲۰۰۸ نوزادی را به‌وسیله IVF به دنیا آورد.

شمار فزاینده‌ای از زنان سالمند هندی با توجه به فشار اجتماعی زیاد برای داشتن فرزند به امید بچه‌دار شدن به درمان IVF روی می‌آورند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو