معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی:
زمان گام‌های عملی برای حل مشکلات دستیاران رسیده است
31 اردیبهشت 1400 ساعت: 18:2معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی گفت: «سازمان نظام‌پزشکی با توجه به جایگاهش پتانسیل بسیار بالایی برای شنیدن و انتقال بدون کم و کاست صدای دستیاران دارد و باید از پتانسیل سازمان برای برقراری ارتباط و تماس دستیاران با مسئولین استفاده شود.»
به گزارش سپید، علیرضا سلیمی گفت: «بیست و نهم اردیبهشت‌ماه در محل وزارت بهداشت نشست دبیران شورای صنفی دستیاران و دانشجویان phdبرگزار شد و برای اولین‌بار نماینده‌ای از سازمان نظام‌پزشکی هم به این جلسه دعوت شد. این نشست‌ها به‌طور ادواری در وزارت بهداشت برگزار می‌شود و این بار با توجه به شرایط خاصی که ایجاد شده بود و اتفاقات خاصی که در جامعه دستیاری افتاده بود بعد از مدتی رکود مجدداً جلسه تشکیل شده بود.»

سلیمی در ادامه گفت: «این جلسه در واقع با دستور کار مطرح شدن مشکلات و طرح درخواست‌های مشخص از مقامات کشور و مسئولین بلندپایه تشکیل‌شده بود و دبیران شورای صنفی دستیاران و سایر حضار با آمادگی قبلی مشکلات را به ‌خوبی منتقل کردند. مشکلات دستیاران در ۳ قسمت دسته‌بندی شد. مشکلات معیشتی که از جمله شغل شمرده نشدن دستیاری و حقوق بسیار پایین و عدم ارائه تسهیلات و حمایت‌های ناکافی و ... دوم مشکلات آموزشی و سوم هم مشکلات قانونی دستیاران. حضور دو معاون وزیر، مدیرکل صندوق و سایر مسئولین موجب شد اولویت‌ها و کارهای دست یافتنی مشخص گردد و توضیح داده شد که در حوزه بعضی از این درخواست‌ها قبلاً اقداماتی انجام‌شده است.»

مسئول دفتر دستیاران در سازمان نظام پزشکی ادامه داد: «با توجه به اینکه برای اولین‌بار نماینده سازمان نظام‌پزشکی در این جلسات حاضر بود تلاش شد تا درخصوص نقش دفتر دستیاری سازمان توضیح داده شود و بیان شد که سازمان نظام‌پزشکی با توجه به جایگاهش پتانسیل بسیار بالایی برای شنیدن و انتقال بدون کم و کاست صدای دستیاران دارد و باید از پتانسیل سازمان برای برقراری ارتباط و تماس دستیاران با مسئولین استفاده شود. واقعیت این است که با توجه به مشکلات و مسائل دستیاران که به هر حال عضو سازمان نظام پزشکی هستند ۳ سال پیش شکل دادن دفتر دستیاری در سازمان نظام‌پزشکی پیش‌بینی شد و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است که البته با توجه به بروز مسائل و مشکلات اخیر شیوه فعالیت‌های دفتر تغییراتی کرد. قرار براین بود که تمامی امور در این دفتر به عهده خود دستیاران باشد اما به واسطه مشکلات چند هفته گذشته دستیاران، با دستور ریاست سازمان آقای دکتر ظفرقندی کمیته پیگیری مشکلات دستیاران تشکیل شد و قرارشد ریاست سازمان شخصاً و اینجانب در تمامی جلسات دستیاران را همراهی نماییم تا تاثیرگذاری سازمان را بیشتر و سریع‌تر نماییم و طی جلسات متعدد با شناسایی مشکلات اصلی دستیاران و طراحی برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت و دراز مدت نسبت به حل آن‌ها اقدام کنیم.»

به گزارش سازمان نظام پزشکی، سلیمی در پایان گفت: «اکنون زمان گام‌های عملی رسیده، مشکلات و ریشه آن به کرات بررسی شده و برای همه مشخص است و راهکارها و پیشنهادات نیز ارائه شده است. انتظار به حق دستیاران و دفتر دستیاری گام‌های عملیاتی و عاجل می‌باشد. روند پیگیری مطالبات دستیاران در سطوح مختلف ادامه خواهد داشت.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو