همزمان با روز ملی روستا و عشایر و در هشتمین آیین پویش ره سلامت
۳۱۳ طرح حوزه سلامت روستایی و عشایر در کشور افتتاح شد
14 مهر 1399 ساعت: 17:7همزمان با روز ملی روستا و عشایر و در هشتمین آیین پویش ره سلامت، ۳۱۳ طرح حوزه سلامت روستایی و عشایر از طریق ویدیو کنفرانس در مراسمی با حضور وزیر بهداشت به دستور رییس جمهور و با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت در منطقه عشایری شهرستان پاسارگاد در استان فارس به بهره‌برداری رسید.
به گزارش سپید به نقل از وبدا، این ۳۱۳ طرح شامل ۲۳۳ طرح روستایی از جمله ۴۸ مرکز جامع خدمات سلامت روستایی، ۱۰۵ خانه بهداشت، ۷۵ باب پاویون(محل زیست پزشک)، یک پایگاه سلامت، دو واحد تسهیلات زایمانی و دو آموزشگاه بهورزی است که با افتتاح این طرح‌ها، ۵۳ هزار و ۲۳۷ متر مربع فضای بهداشتی به ظرفیت کشور اضافه می‌شود.

همچنین ۸۰ خانه بهداشت سیار عشایری به منظور تقویت دسترسی عشایر کوچنده به خدمات مراقبت‌های بهداشتی اولیه در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

گفتنی است، روز دوشنبه در مجموع ۶ هزار و ۷۵۰ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در‌ بخش‌های سلامت، مدرسه، راه و ارتباطات، ۲۶ هزار و ۵۱۲ پروژه اشتغال زایی با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و ۷۱ هزار واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

این مراسم، هشتمین آیین پویش ره سلامت است و تا فروردین ماه سال آینده ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی در سراسر کشور افتتاح می‌شود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو