نحوه برگزای آزمون پایان ترم دانشجویان پزشکی دانشگاه شهید بهشتی
16 خرداد 1399 ساعت: 12:3معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره نحوه بازگشایی دانشگاه و برگزاری آزمون پایان ترم توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش سپید آنلاین، محمد مهدی صدوقی درباره نحوه بازگشایی این دانشگاه در روزهای کرونایی اظهار کرد: «براساس تصمیمات اتخاذ شده بازگشایی دانشگاه و آموزش حضوری را به صورت تدریجی از ۱۷ خرداد ماه شروع خواهیم کرد. البته اولویت با دانشجویان ترم آخر و افرادی است که در شرف فارغ التحصیلی هستند. »

وی ادامه داد: «براساس برنامه‌ریزی که شده هفته اول و دوم پذیرای دانشجویان ترم آخر خواهیم بود. عمده دانشجویان ما همچنان باید آموزش مجازی را ادامه دهند. به خصوص برای دانشجویان ترم ۱، ۲، ۳ و ۴ که بیشتر دروس آن‌ها تئوری است. اما اگر دانشجویان دروس عملی هم داشته باشند ممکن است در حد ۲ واحد یا بیشتر آزمون از آن ها گرفته شود.»

صدوقی گفت: «در تیر و مرداد ماه مجددا تصمیم خواهیم گرفت که اگر شرایط مناسبی فراهم شد دانشجویان برای دروس عملی در دانشگاه‌ حضور پیدا کنند. اگر هم شرایط فراهم نشد آن را به ماه‌های آینده موکول خواهیم کرد.»

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: «عمده آزمون‌ها به صورت الکترونیک خواهد بود؛ چرا که ما نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها نداریم. در شورای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هم درباره بحث ایجاد مشکلات آزمون الکترونیک اعم از قطعی اینترنت یا نبود شرایط کافی برای ارتباط گفتگو کرده‌ایم. تصمیم گرفته شد که در صورت ایجاد چنین مشکلاتی دانشگاه آزمون مجدد تعیین کند که حضوری یا غیرحضوری بودن آن بستگی به تعداد دانشجویان دارد.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی اظهار کرد: «ترم جاری تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت و برگزاری امتحانات تا ۱۵ مرداد ماه خواهد بود. دروسی که تمام شده باشند امتحاناتش برگزار خواهد شد. اما دروسی که تمام نشده‌اند می‌توانیم دو هفته برای تدریس آن زمان تعیین کنیم. قوانین و مصوبات دانشگاه‌ها همچنان پا برجاست و جای نگرانی نخواهد بود، دانشجویان می‌توانند درسی را در صورت نیاز حذف کنند. »
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو