عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
بسیاری از تجهیزات پزشکی وارداتی است
19 فروردین 1396 ساعت: 15:1عضو کمیسیون بهداشت مجلس بر لزوم حمایت از شرکت‌های داروسازی برای تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" در حوزه سلامت تاکید کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از خانه ملت، اکبر ترکی با تاکید بر ضرورت تحقق شعار سال به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در حوزه سلامت، گفت: طی چند سال اخیر شرکت‌های داروسازی زیادی فعالیت کردند که اقدامات اثربخشی در حوزه تولیدات دارویی انجام دادند تا جایی که امروزه بیش از 90درصد اقلام دارویی در کشور تولید می شود.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس افزود: با توجه به اقدامات ارزنده در حوزه تولیدات دارویی در کشور لازم است شرکت های داروسازی را تقویت کنیم تا زمینه اشتغال در این حوزه بیش از پیش فراهم شده و شاهد تولیدات بهتری در عرصه داروی کشور باشیم.
ترکی درباره وضعیت تولید تجهیزات پزشکی، تصریح کرد: واقعیت آن است که در این عرصه راه نرفته زیادی وجود دارد چراکه بسیاری از تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی همچون دستگاه های تصویربرداری و رادیولوژی وارداتی است و هنوز نتوانستیم از تولیدات داخلی خود استفاده کنیم.
وی یادآور شد: باید با حمایت از نخبگان و استفاده از فناوری کشورهای پیشرفته زمینه را برای تولید تجهیزات پزشکی در داخل فراهم کنیم تا در این عرصه نیز بتوانیم پیشگام باشیم. ترکی تاکید کرد: امروزه در حوزه دارویی کشوربخشی از تولیدات به کشورهای مختلفی صادر می شود و لازم است بتوان این صادرات را گسترده تر کرد این درحالی است که می توان با پیشرفت در حوزه تجهیزات پزشکی نیز زمینه برای صادرات این محصولات را نیز فراهم کرد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: واقعیت آن است که بسیاری از تجهیزات پزشکی درکشور کیفیت پایینی دارد و بخش زیادی از آنها نیز وارداتی است لذا لازم است تحولی مثبتی در این عرصه شکل گیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو