صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
زمان ثبت نام آزمون دستیاری مشخص شد

به گزارش سپید، مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد دفترچه راهنمای ثبت نام در نیمه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند در این زمان نسبت به ثبت نام خود اقدام  کنند.

بر اساس تقویم آموزشی وزارت بهداشت، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری سال ۱۴۰۱ در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

چندی پیش نیز ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزیر بهداشت، با اشاره به آخرین تصمیمات در شورای آموزش پزشکی درباره آزمون دستیاری پزشکی تاکید کرده بود: «در نشست شورا مقرر شد با توجه به مشکلات داوطلبان و شلوغی‌های اسفند ماه، از دوره چهل و نهم، آزمون اردیبهشت ماه برگزار شود.»

وی درباره قدیمی بودن برخی منابع آزمون دستیاری پزشکی و رای دیوان عدالت اداری در خصوص تغییر این منابع گفته بود که دیوان عدالت اداری بر اساس مصوبات قبلی وزارت بهداشت مبنی بر این که منابع آزمون دستیاری هر ۲ تا ۵ سال یکبار باید تغییر کند، رای به تغییر منابع آزمون داده بود که با حذف شرط سال و رفع نقص مصوبات، مشکل قدیمی بودن منابع حل شد و منابع آزمون دوره ۴۹ تغییری نمی‌کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرده بود: «به منظور سهولت داوطلبان، منابع آزمون دستیاری مشابه آزمون پیش کارورزی خواهد بود و منابع آزمون را هیات بورد تعیین و وزارت بهداشت این منابع را اعلام می‌کند.»ایسنا