صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
همبستگی جهانی در عرضه واکسن کرونا در آینده

به گزارش سپید، تدروس آدهانوم قبریسوس روز یکشنبه در سخنرانی تصویری در افتتاحیه اجلاس جهانی بهداشت در برلین گفت: «تنها راه برای بهبود همه گیری بیماری، در کنار هم بودن و تضمین دسترسی کشورهای فقیر به واکسن کروناویروس در آینده است.»

وی افزود: «این طبیعی است که کشورها ابتدا به دنبال آن باشند تا از شهروندان خود محافظت کنند اما در صورت تولید واکسن موثر لازم است از آن به طور اثربخشی استفاده کرد. بهترین راه برای انجام این کار، واکسیناسیون برخی از افراد در همه کشورهاست تا اینکه همه افراد در برخی کشورها واکسینه شوند.»

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: «ملی گرایی واکسن همه گیری بیماری را طولانی‌تر می‌کند.»

محققان سراسر جهان در تلاش هستند تا واکسن مقابله با کروناویروس را که تاکنون به مرگ بیش از ۱. ۱ میلیون انسان منجر شده، کشف و تولید کنند. در حال حاضر چندین واکسن کروناویروس در مراحل آزمایشگاهی قرار دارد که ۱۰ مورد از آنها در مرحله سوم آزمایشگاهی است.

به گزارش ژاپن تودی، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، انگلیس، ژاپن و تعداد زیادی از کشورهای دیگر پیش از این به شرکت‌های فعال در ساخت واکسن کروناویروس برای خرید واکسن احتمالی تولیدی سفارش داده‌اند. اما این نگرانی وجود دارد که کشورهایی با درآمد پایین از صف خرید واکسن خارج شوند.ایسنا