صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
بررسی نحوه تخصیص یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا

به گزارش سپید، زهرا شیخی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون بهداشت و درمان گفت: «این جلسه با حضور معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت و نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و خزانه داری کشور برای بررسی تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی جهت مقابله با عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.»

وی افزود: «در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان مربوطه ارائه شد که بعضاً اعداد و ارقام مطرح شده با یکدیگر تفاوت داشت، لذا قرار شد به صورت مکتوب اعلام کنند که چه میزان از این اعتبار به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها و بر اساس چه معیاری داده شده است؟ سوال نماینده‌ها این بود که معیار تخصیص‌ها چه بوده و بر اساس چه شاخصی پرداختی‌ها انجام شده است.»

شیخی تاکید کرد: «کمیسیون بهداشت تاکید دارد که اولویت در تخصیص اعتبار به کادر درمان و حفظ سلامت کادر سلامت باشد. ما بررسی کردیم که چقدر از این میزان اعتبار در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته، چون مثلاً گزارشی ارائه شد که بخشی به تامین اجتماعی برای پرداخت بیمه بیکاری داده شده است. با توجه به این سوالات و ابهامات قرار شد به صورت مکتوب و با آمار و ارقام توضیح دهند که بر اساس چه شاخصی تخصیص‌ها صورت گرفته و میزان آن چقدر بوده است.»