صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت توسط آمریکا اقدامی ضد انسانی است

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، محمد کاظمی درباره تصمیم ضد بشری رییس جمهور آمریکا مبنی بر قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی در این شرایط گفت: ترامپ از ابتدای دوران ریاست جمهوری خود عملکرد عاقلانه و سیاستمدارانه نداشته است، رفتارهای وی عمدتا رفتارهای غیرمعمول و برخلاف تمام پروتکل های بین المللی بوده است.

وی افرود: ترامپ در موضوع کرونا ویروس در کشور خود عملکرد بسیار منفی داشت چنان که شاهد هستیم در کنترل این ویروس بدترین شرایط را نیویورک آمریکا دارد. اقدامات وی در عرصه بین الملل نیز همینگونه است به گونه ای که صندوق بین المللی پول را تهدید کرده است به ایران وام ندهد و تقاضای ایران را در این خصوص رد کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی از سوی آمریکا را مانند سایر اقدامات رییس جمهور این کشور اقدامی غیرخردمندانه عنوان کرد و گفت: سازمان بهداشت جهانی به فرض اینکه کاری هم کرده باشد در شرایط کنونی به شدت نیازمند کمک های مالی است، اما این رفتار ترامپ یک رفتار غیرانسانی و غیربشردوستانه است.

کاظمی در این‌باره اضافه کرد: اگرچه به عقیده من این سازمان پنهان کاری نداشته است، ترامپ صرفا به کلیاتی بسنده کرده به موضوع یا مطلبی مستند که از تخلف این سازمان حکایت داشته باشد اشاره نکرده است، این اقدام ترامپ مانند سایر اقدامات غیرخردمندانه ای است که از این رییس جمهور نامتعادل آمریکا سر زده است.

نماینده مردم ملایر در پایان با بیان اینکه بسیاری از کمک هایی که به سازمان های جهانی انجام می شود با اختیار خود کشورها است‌، تصریح کرد: به نظر نمی رسد از جهت مقررات بین المللی بتوان کشورها را به دلیل قطع اینگونه کمک ها تحت تعقیب قرار داد.