صفحه نخست چاپ
سپید آنلاین
مراقبت های بارداری، پیشگیری از بیماری مادرزادی

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نی نی بان، متخصص بیماریهای داخلی گفت: مراقبت بهداشتی مادران در دوران بارداری و قبل از آن تا حدودی می‌تواند از تولد کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی مادرزادی پیشگیری کند.
حمزه معماریان در خصوص بیماریهای قلبی گفت: سن مبتلایان به بیماریهای قلبی به دلیل تغییر ماهیت و شیوه زندگی، استرس، نوع تغذیه با توجه به دهه‌های گذشته در کشور کاهش یافته است. وی ادامه داد: فاصله گرفتن از غذاهای سنتی و روی آوردن خانواده‌ها به غذاهای فست فود باعث افزایش تعداد مبتلایان به بیماریهای قلبی شده است.
این متخصص بیماریهای داخلی افزود: در حال حاضر شایعترین بیماری قلب و عروق کرونر قلبی است که این بیماری ناشی از رسوب چربی‌های مضر در جدار عروق است. دکتر معماریان خاطرنشان کرد: بیماری دیابت، استعمال سیگار، مصرف چربی‌های جامد، کم تحرکی و زندگی ماشینی، زمینه‌های ارثی و جنسی از عواملی هستند که باعث افزایش مبتلایان به بیماریهای قلبی شده است. وی در ادامه گفت: کنترل قند، فشارخون، افزایش فعالیت، نوع تغذیه، ‌کم کردن استرس و استفاده از روغن‌های گیاهی همچون روغن زیتون و روغن هسته انگور می‌تواند از بروز بیماری قلبی جلوگیری کند. دکتر معماریان تصریح کرد: در حال حاضر با وجود امکانات و وسایل پیشرفته در سال‌های اول بیماریهای مادرزادی قلبی تشخیص داده شده و کمتر به سن بلوغ می‌رسد و به راحتی می‌توان درمان کرد.