اخبار ایران و جهان

انتقاد واشنگتن پست از ادامه تحریم‌ها علیه ایران همزمان با گسترش کرونا

تاریخ انتشار : 07 فروردین 1399 ساعت 12:58
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود با انتقاد از اقدامات دولت آمریکا در تحریم شرکت‌های مرتبط با صنعت پتروشیمی ایران نوشت: آمریکا باید به جای چنین اقداماتی به کنترل همه‌گیری ویروس کرونا در ایران کمک کند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، این روزنامه آمریکایی افزود: آمریکا تلاش کرده تحریم‌های ایران را تشدید کند. هفته گذشته چند شرکت دخیل در صنایع پتروشیمی ایران هدف تحریم‌ها قرار گرفتند.
واشنگتن پست نوشت:رهبر ایران تحریم‌های آمریکا را مانع مبارزه این کشور با همه‌گیری کرونا توصیف کرده و گفته که آمریکا در تولید این ویروس نقش داشته است. این در حالی است که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی است تهران درباره دامنه شیوع این ویروس دروغ می‌گوید.
این رسانه افزود: در شرایط بحران انسانی فوق‌العاده، دولت ترامپ سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران را تشدید کرده است تا شرایط دشوار جمعیت ۸۰ میلیون نفری این کشور را افزایش دهد اما این راهبرد چه هدفی را دنبال می کند؟
مردم عادی ایران و دیگر کشورها، آمریکا را در سخت‌تر کردن مبارزه با همه‌گیری کرونا در ایران مقصر می‌دادند. این شامل کشورهای متحد آمریکا نیز می‌شود. بریتانیا در بین دیگر کشورها خواستار رفع تحریم‌ها شده است. پمپئو مدعی است به ایران پیشنهاد کمک پزشکی به ایران شده است، اما ایران آن را رد کرده است و تحریم‌ها واردات مواد غذایی یا دارو را هدف قرار نمی‌دهد، اما اقدامات آمریکا برای محدود کردن تامین مالی، شرکت‌های بیمه و کشتیرانی در جلوگیری از این امر موثر است.
این رسانه به نقل از کارشناسان نوشت چند شرکت تامین کننده تجهیزات پزشکی ارسال محموله به ایران را متوقف کرده‌اند. این رسانه نتیجه گرفت: رویکرد تقابلی ترامپ نتوانسته به اهداف خود برسد و شیوع ویروس کرونا فرصتی به او می‌دهد تا این روند را اصلاح کند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه