چاپ خبر
محققان خبر می دهند:
اگر می‌خواهید در پیری به آلزایمر دچار نشوید میوه بخورید‎
سپید آنلاین   |   تازه‌های پزشکی   |   14 اسفند 1395 ساعت 19:11   |   لینک خبر:   sepidonline.ir/n11818

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از شفقنا زندگی، در نگاه اول ممکن است این چنین به نظر برسد که تنها با استفاده از روش‌های پیچیده دارویی و پزشکی می‌توان مانع از ابتلا به چنین بیماری شد. این در حالی است که تغییر سبک زندگی و تلاش برای رعایت برخی نکات بیشتر از هر امر دیگری سلامت عقل و حافظه ما را تضمین می‌کند. از مهم‌ترین بخش‌هایی که تاثیری عمیق بر چگونگی کارکردهای مغز می‌گذارد، برنامه غذایی است. اهمیت این موضوع تا جایی است که رعایت برخی نکات می‌تواند به طور کلی زوال عقل و مشکلات وابسته به آن را از ما دور کند.

بر اساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، مصرف روزانه پنج واحد میوه نقش به سزایی در کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و الزایمر ایفا می‌کند. به گفته دانشمندان، افراد بزرگسال باید در طول روز 400 گرم میوه و سبزیجات مصرف کنند که این مقدار به معنای گنجاندن 5 واحد میوه و سبزی در برنامه روزانه است. مصرف این میزان از میوه و سبزی نه تنها قدرت شناختی و حافظه مغز را حفظ می‌کند بلکه باعث عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان نیز می‌شود.

اگرچه چرایی این پدیده هم چنان روشن و مشخص نیست؛ ولی شکی وجود ندارد آنهایی که در دوران نوجوانی مقادیر بیشتری میوه و سبزی مصرف کرده‌اند به هنگام میانسالی و پیری کمتر به بیماری زوال عقل یا آلزایمر مبتلا شده‌اند. شما هم اگر می‌خواهید میانسالی سالم‌تر و آسوده‌تر را سپری کنید از همین امروز مصرف میوه و سبزی را آغاز کنید.