تکذیب اخبار مرگبار بودن نوشابه گازدار
29 فروردین 1395 ساعت: 17:1مدیرکل نظارت بر مواد غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، اخبار مرگ افراد به دلیل استفاده از فرآورده‌های خوراکی مانند نوشابه های گازدار را رد کرد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از سازمان غذا و دارو، بهروز جنت افزود: «استفاده از محصولات دارای نشان سازمان غذا و دارو، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.»
جنت، این موضوع را با اشاره به انتشار شایعاتی در فضای مجازی مانند مرگ افراد به دلیل استفاده از فرآورده‌هایی همچون نوشیدنی‌های گازدار و فرآورده‌های گوشتی عنوان کرد و اینکه در این شایعات عنوان شده است، فرآورده‌های یاد شده دارای ویروس ناشناخته‌ای هستند.
جنت اظهار کرد: «با اندکی دقت در متون انتشار یافته در فضای مجازی به آسانی روشن می‌شود که عمده مطالب مطرح شده در این باره غیرعلمی و غیرواقعی است و در بسیاری موارد به قصد تخریب شرکت‌های رقیب، صورت می‌گیرد.» این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو به مردم توصیه کرد تا به اخبار با منابع نامعتبر، اعتماد نکنند و از آن مهم‌تر این گونه شایعات و خبرهای مشکوک را انتشار ندهند.
مدیرکل نظارت بر مواد غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، ادامه داد: «نظارت های دقیق و کارشناسانه در سه سطح مسئولان فنی کارخانه‌ها، بازرسان سازمان غذا و معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و طرح نظارت بر سطح عرضه، موسوم به PMS به‌صورت مستمر و منسجم درحال انجام است.
جنت خاطرنشان کرد: «مردم مطمئن باشند درصورت استفاده از محصولات دارای نشان سیب سلامت سازمان غذا و دارو، هیچ خطری سلامت آنها را تهدید نمی‌کند.»
وی همچنین از نیروی انتظامی خواست برای پیشگیری از انتشار چنین اخبار کذبی از طریق پلیس فتا اقدامات لازم را در جهت شناسایی مشوش‌کننده اذهان مردم انجام دهند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو