آسانژ تهدید به ترک سفارت اکوادور کرد
15 بهمن 1394 ساعت: 20:11بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس امروز پنج‌شنبه گفت: اگر هیات تحقیقات سازمان ملل علیه آزادی وی رای دهد بازداشت توسط پلیس انگلیس را خواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس در بیانیه‌ای گفت: اگر سازمان ملل فردا اعلام کند که شکایت من از انگلیس و سوئد بی‌دلیل بوده تا ظهر جمعه از سفارت خارج خواهم شد و بازداشت توسط پلیس انگلیس را خواهم پذیرفت چرا که دیگر هیچ دورنمای معنی‌داری درباره دادخواست‌های بیشتر وجود نخواهد داشت.

آسانژ 12 سپتامبر سال 2014 میلادی شکایتی را علیه لندن و استکهلم به هیات تحقیقات سازمان ملل ارائه کرد. انتظار می‌رود این گروه تحقیقات خود را پایان داده و تصمیم خود را روز جمعه اعلام کنند.

اگر این هیات تحقیقات سازمان ملل به نفع آسانژ رای دهد بدان معنا خواهد بود که وی به صورت دل بخواهانه بازداشت شده است. به همین خاطر است که سوئد و انگلیس باید آسانژ را فورا آزاد کرده و به او غرامت بدهند.

آسانژ در ادامه بیانیه خود گفت: اگر هیات سازمان ملل تشخیص دهد که بازداشت دلبخواهانه من در سفارتخانه اکوادور غیرقانونی بوده فورا تحویل پاسپورتم را می‌پذیرم و خود را به پلیس انگلیس تحویل خواهم داد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو