کارزار کرم‌زدایی از میلیون‌ها کودک در هند انجام می‌شود
25 بهمن 1394 ساعت: 01:11میلیون‌ها کودک هندی در یک کارزار گسترده ملی درمان ضد کرم دریافت کردند تا از عفونت کرم‌های انگلی در آنها که به اختلال رشد جسمی و روانی آنان می‌انجامد، جلوگیری شود.
به گزارش آسوشیتدپرس وزارت بهداشت هند در بیانیه‌ای اعلام کرد این کارزار 270 میلیون کودک در سراسر این کشور را هدف قرار می‌دهد، و یک هفته دیگر برای کودکانی در مرحله اول درمان دریافت نکرده‌اند، تکرار خواهد شد.

کرم‌های انگلی جذب مواد مغذی در کودکان را مختل می‌کنند و به کم‌خونی، سوءتغذیه و اختلال جسمی و روانی می‌انجامد. این عفونت عمدتاً ناشی از فقدان توالت‌های مناسب، آب آشامیدنی ناپاک، کمبود بهداشت شخصی و محیط کثیف است.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند حدود 220 میلیون کودک در فاصله سنین 1 تا 14 در هند در معرض خطر عفونت با کرم‌های انگلی باشند.

این کارزار با شرکت حدود 900000 معلم، مدیر و کارمند بهداشتی در مدارس و مراکز دولتی مراقبت مادر و کودک انجام شد.

پونام کتراپال سینگ، مدیر منطقه آسیای جنوب شرقی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که این کارزار کرم‌زدایی به همراه اقدامات برای بهبود بهداشت شخصی و محیطی تاثیر بسیاری بر بهداشت کودکان و نیز بهداشت ملی خواهد گذاشت.

سینگ در بیانیه‌ای گفت، این کارزار در هند مکمل مبارزه سازمان جهانی بهداشت بر ضد «بیماری‌های گرمسیری نادیده‌ گرفته‌شده» است، بیماری‌هایی که در آستانه ریشه‌کنی هستند، اما هنوز برای بهداشت عمومی چالش می‌آفرینند.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو