عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنایع دارویی:
عده‌ای با ایجاد جو ساختگی به‌دنبال افزایش واردات دارو هستند
11 بهمن 1394 ساعت: 12:11عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنایع دارویی گفت: «متاسفانه افرادی که به‌دنبال واردات دارویی هستند با ایجاد جوهای ساختگی تلاش می‌کنند واردات دارو را افزایش داده و در صنعت تولید داروی کشور اختلال ایجاد کنند.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، علی منتصری با بیان این مطلب اظهار داشت: «حمایت از تولید بومی زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای داخلی را فراهم می‌کند. اگر سرمایه‌گذاری مناسبی در زمینه تولید ملی انجام شود آنگاه می‌توانیم بازارهای دارویی دنیا را نیز در دست بگیریم.»
منتصری افزود: «هر کشوری باید از تولیدات ملی خود حمایت کند در غیر این صورت تحت‌فشار قرار می‌گیرد. ما هم باید با حمایت از تولید بومی زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای داخلی را فراهم کنیم. اگر سرمایه‌گذاری مناسبی درزمینه تولید ملی انجام شود آنگاه می‌توانیم بازارهای دارویی دنیا را نیز در دست بگیریم.
وی اضافه کرد: «صادرات دارو تخصص و تجربه لازم می‌خواهد که باید خود را در این زمینه تقویت کنیم، تلاش ما راه‌اندازی سامانه ثبت سفارش‌های الکترونیکی است که زمینه را برای تحول در سیستم صنایع دارویی کشور ایجاد می‌کند.»
منتصری در رابطه با طرح شناسه اصالت دارو گفت: «این طرح بین‌المللی و تاییدشده است و آینده نظام سلامت به اجرای درست آن بستگی دارد به همین دلیل تمامی هزینه‌های آن بجا و لازمه بهبود و توسعه صنعت داروسازی است و باید از آن حمایت شود.»
عضو هیئت‌مدیره سندیکا صنایع دارویی خاطرنشان کرد: «این طرح مزایای بسیاری دارد که مبارزه با قاچاق دارو یکی از دستاوردهای آن است. همچنین برای رسیدن به یک چرخه نظارتی دقیق لازم است مواد اولیه از زمان تولید تا مصرف به‌طور کامل شناسایی شوند.»
عضو هیئت‌مدیره سندیکا صنایع دارویی در پایان تصریح کرد: «متاسفانه افرادی که به‌دنبال واردات دارویی هستند با ایجاد جوهای ساختگی تلاش می‌کنند در صنعت تولید داروی کشور اختلال ایجاد کنند.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو