رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
«سلامت بخش» طرح بزرگی است و منابع قابل توجهی نیاز دارد
22 اسفند 1401 ساعت: 14:12رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طرح «سلامت بخش» کار بزرگی است و منابع قابل توجهی لازم دارد.
به گزارش سپیدآنلاین، حسینعلی شهریاری در مراسم رونمایی از طرح ملی «سلامت بخش» در وزارت بهداشت بیان کرد: رایگان شدن بستری و درمان بیماران که در این طرح پیش بینی شده از آرزوهای دیرینه تمام نظام و دست اندرکاران نظام سلامت است.

وی افزود: بدیهی است این طرح که دغدغه مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و نظام سلامت را در زمینه بهره مندی افراد به ویژه قشر محروم در دسترسی عادلانه به خدمات سلامت برطرف می کند، اعتبار قابل توجهی نیاز دارد که باید توسط سازمان برنامه و بودجه تامین شود تا هم به طور کامل در سراسر کشور اجرایی شود و هم در آینده اجرای آن با مشکل تامین اعتبار مواجه نشود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده که منابع طرح پیش بینی شده است، بیان داشت: امیدواریم همانگونه که شاهد تدبیر دولت در رفع مشکلات و گره های سیاسی و اقتصادی با اقدامات اخیر هستیم، شاهد رفع مشکلات نظام سلامت از جمله تامین بودجه برنامه پزشکی خانواده نیز باشیم.

شهریاری افزود: مجلس شورای اسلامی به مشکلات نظام سلامت توجه ویژه دارد، به نحوی که در جریان بررسی بودجه 1402 سقف تخصیص مالیات ارزش افزوده به نظام سلامت توسط مجلس برداشته شد و به امید خدا سال آینده بودجه خوبی برای اجرای برنامه های حوزه سلامت و پزشکی خانواده و نظام ارجاع اختصاص خواهد یافت.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای طرح «سلامت بخش» در اقشار آسیب پذیر استان های کردستان، خراسان جنوبی و بوشهر از مزایای آن برخوردار شوند و این طرح بتواند در تمام کشور اجرا شود.وبدا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو