کارانه کدام پزشکان در سال ۱۴۰۲ مشمول معافیت مالیاتی می‌شود؟
14 اسفند 1401 ساعت: 12:12دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس، ضمن تشریح مصوبات صحن مجلس تاکید کرد که کارانه پزشکان اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص درمانی تمام وقت جغرافیایی از مالیات پلکانی حذف شده است.
به گزارش سپیدآنلاین، علی اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به گروه‌هایی از پزشکان که در بودجه 1402 مشمول معافیت مالیاتی قرار گرفته‌‎اند، گفت: در صحن مجلس 2 پیشنهاد در مورد پزشکان مصوب شد که یکی از پیشنهادات در مورد این بود که کارانه پزشکان از مالیات پلکانی مستثنی شود اما حقوق آنها شامل سقف حقوقی است که برای تمام افراد تعیین می‌شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس این مصوبه کارانه پزشکان اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص درمانی تمام وقت جغرافیایی از مالیات پلکانی حذف شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: این معافیت مالیاتی تنها شامل این دو گروه شده و سایر پزشکان مشمول این مصوبه نمی‌شوند و همچون عموم افراد جامعه باید مالیات بپردازند.

دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیگر پیشنهاد ارائه شده در صحن پیرامون حقوق پزشکان، یادآور شد: سقف حقوق کارکنان در لایحه دولت 50 میلیون تومان درج شده بود که این میزان را در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس به 55 میلیون تومان افزایش دادیم، همچنین در این مصوبه حق محرومیت از مطب پزشکان از سقف حقوق مستثنی شده است و در این سقف دیده نخواهد شد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو