مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو مطرح کرد
ابطال مجوز ۳ شرکت پخش دارو به دلیل سبد فروشی
پیگیری دریافت حق فنی و ابلاغ دستورالعمل آن


13 اسفند 1401 ساعت: 11:12مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: حق فنی در ازای خدمتی است که توسط داروساز به مراجعه کنندگان ارائه می شود.
به گزارش سپیدآنلاین، محمد پیکانپور گفت: درباره موضوع سبد فروشی دارو بارها ابلاغ شده است و سازمان با حساسیت خاصی مسئله سبد فروشی را دنبال می کند. این موضوع تخلف محسوب می شود.

به گفته وی جلسات متعدد با شرکت های پخش برگزار و تذکرات لازم در خصوص سبد فروشی داده شده اند؛ زیرا این موضوع، خط قرمز سازمان غذا و دارو است.

وی گفت: همکاران در صورت مشاهده چنین مسئله ای سریعا این تخلف را به سازمان غذا و دارو گزارش کنند.

پیکانپور ادامه داد: در حال حاضر سه شرکت پخش به دلیل سبد فروشی در ماه گذشته مجوز فعالیتشان باطل شده است. مواردی در موضوع دریافت حق فنی توسط سازمان غذا و دارو در حال پیگیری هستند.

وی بیان کرد: حق فنی در ازای خدمتی است که توسط داروساز به مراجعه کنندگان به داروخانه ها ارائه می شود و بسترهای لازم دریافت حق فنی بر اساس یک دستورالعمل در حال آماده شدن است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اضافه کرد: اگرچه بر این موضوع اذعان داریم که مطالبات شرکت‌های پخش در بخش بستری معوق شده اند و باید به سرعت تسویه شوند؛ اما در صورت وصول مستندات، هیچ اغماضی درباره سبدفروشی نخواهد شد.

وی گفت: تعداد قابل توجهی از دفاتر مرکزی شرکت‌ها نیز انصافا در اصلاح روندهای مورد اعتراض در استان‌ها تلاش وافری کرده اند.باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو