وزیر بهداشت عنوان کرد
ضرورت توجه کمیسیون تلفیق به پیش بینی بودجه واقعی
10 بهمن 1401 ساعت: 08:11 وزیر بهداشت با بیان اینکه حدود ۸۴۰ نفر در زلزله خوی مصدوم شدند و تلاش خواهم کرد در آنجا حضور یابم، گفت: تا زمانی می توانم به عنوان وزیر بهداشت کار کنم که مجلس من را تایید کند البته در حین کار ممکن است مسائل و سوالاتی از طرف نمایندگان مطرح شود که باید به آنها توجه کرد؛ در نشست امروز کمیسیون، نمایندگان متقاضی استیضاح مسائلی را مطرح و ما هم اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف را تبیین کردیم و پاسخ هایی را دادیم که به نظر می رسد قانع کننده بود و امیدواریم بتوان با کمک مجلس به خوبی به مردم خدمت رسانی کرد.
به گزارش سپیدآنلاین، بهرام عین اللهی  پس از حضور در نشست امروز ( یکشنبه، 9 بهمن ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نشست امروز کمیسیون برای استیضاح اینجانب با حضور نمایندگان متقاضی استیضاح برگزار شد؛ وزارت بهداشت وزارتخانه ای است که باید سلامت مردم را تامین کند و حجم کار ما بسیار زیاد است و مراکز متعدد درمانی بسیاری از جمله نزدیک به 1100 بیمارستان و همچنین 160 هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم و باید پاسخگوی حجم بالای کار باشیم.

وی افزود: تا زمانی می توانم به عنوان وزیر بهداشت کار کنم که مجلس شورای اسلامی من را تایید کند و در حین کار ممکن است مسائل و سوالاتی از طرف نمایندگان مطرح شود که باید به آنها توجه کرد؛ خوشبختانه با مجلس انقلابی سروکار داریم که به نحو احسن مطالب را به ما منعکس می کنند؛ در نشست امروز نمایندگان متقاضی استیضاح مسائلی را مطرح و ما هم اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف را تبیین کردیم.

عین اللهی ادامه داد: جلسه استیضاح 2 ساعت طول کشید و پاسخ هایی را دادیم که به نظر می رسد قانع کننده بود و امیدواریم بتوان با کمک مجلس به خوبی به مردم خدمت رسانی کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد اعتبارات حوزه سلامت در لایحه بودجه 1402 و حمایت های مجلس، گفت: خوشبختانه اعتبارات خوبی برای حوزه سلامت پیش بینی شده البته عمده اعتبارات ما صرف پرداخت حقوق پرسنل می شود در واقع 600 هزار نیرو در حوزه های مختلف داریم و نگرانی ما بیشتر در حوزه دارو و تجهیزات است که متاسفانه بودجه پیش بینی شده کافی نیست و به درستی پیش بینی نشده و نگران این موضوع هستیم و امیدواریم این موضوع واقعی دیده شود و در کمیسیون تلفیق بتوان به بودجه واقعی دست یابیم.

وی ضمن تسلیت در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در زلزله خوی، یادآور شد: حدود 840 نفر مصدوم شدند و در بیمارستان‌های شهرهای مختلف از جمله تبریز، مرند، خوی، سلماس و ارومیه بستری هستند و تلاش خواهم کرد در آنجا حضور یابم و در جریان خدمات رسانی ها قرار گیرم.

وی افزود: البته رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و رئیس اورژانس کشور در محل زلزله حضور یافتند و در حال خدمات رسانی هستند.خانه ملت
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو