رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد
دسترسی ۱۰۰ درصدی نوزادان کشور به واکسن هپاتیت
8 بهمن 1401 ساعت: 13:11رئیس کل سازمان نظام پزشکی از دسترسی ۱۰۰ درصدی نوزادان کشور به واکسن هپاتیت خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین، محمد رئیس‌زاده در مراسم آغاز طرح واکسیناسیون هپاتیت B کارگران شهرداری تهران گفت: زیربنای توسعه و پیشرفت پایدار هر کشوری منابع انسانی سالم آن هستند. در شهر تهران نیز اگر می‌خواهیم این شهر الگوی جهان اسلام باشد باید شهروندان سالمی داشته باشد و به تبع آن باید پرسنل شهرداری تهران به عنوان ارائه کنندگان خدمات به این شهروندان سالم باشند. لذا پرداختن به سلامت پرسنل شهرداری در جهت پیشرفت و توسعه پایدار است.

وی افزود: بسیاری اقدامات در حوزه سلامت پرسنل در مجموعه شهرداری تهران انجام و یا در حال انجام است اما اگر یک کارگر ما مبتلا به بیماری همچون هپاتیت B شود با سهل انگاری ما این موضوع قابل بخشش و گذشت نیست. هپاتیت B در کشور ما به دلیل سبک سالم زندگی و همچنین واکسیناسیونی که انجام می‌دهد، بسیار از سطح دنیا پایین‌تر است که از افتخارات کشور ما محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تزریق دوز واکسن هپاتیت B برای متولدین قبل از سال ۱۳۷۳ ضروری است؛ چرا که برای نوزادان پس از این سال به صورت فراگیر این واکسیناسیون انجام می‌شود. لذا این واکسیناسیون برای پرسنل شهرداری تهران یکی از اقدامات برجسته در میان اقدامات همه هفته‌های شنبه‌های امید و افتخار است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با تاکید بر اینکه حفظ و پاسداری سلامت پرسنل شهرداری تهران کار بسیار ارزشمند، علمی و کمک به حوزه بهداشت و درمان کشور است، افزود: پرسنل باید از این اقدام به جد استقبال کنند و سایر نهادها نیز نسبت به این کار باید اقدام کنند. در حوزه اقتصاد سلامت هر یک دلار که در پیشگیری هزینه می‌کنیم ۲۰ دلار صرفه جویی محقق می‌شود. دسترسی به واکسن هپاتیت برای نوزادان و کودکان در کشور ما ۱۰۰ درصدی است. در حالیکه این دسترسی در دنیا تنها ۴۳ درصد است.

وی تاکید کرد: کلینیک‌های مجهز و تسهیل ارائه خدمات به پرسنل شهرداری که در حال حاضر با ۱۹ درمانگاه انجام می‌شود باید توسعه پیدا کند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو