روح الامینی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
اسیتضاح وزیر بهداشت در نشست هفته آینده کمیسیون بهداشت مجلس بررسی می شود
3 بهمن 1401 ساعت: 10:11عضو کمیسیون بهداشت از ارجاع استیضاح وزیر بهداشت به کمیسیون بهداشت برای بررسی در نشست هفته آینده این کمیسیون خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی از ارجاع استیضاح وزیر بهداشت به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد و گفت: استیضاح  وزیر بهداشت در نشست هفته آینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.

وی افزود: در این نشست استیضاح با حضور وزیر بهداشت و نمایندگان استیضاح کننده بررسی خواهد شد و  بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، گزارش  آن به هیات رئیسه مجلس ارائه خواهد شد.

به گزارش خانه ملت؛ بر اساس ماده 220 آیین نامه داخلی مجلس؛ نمایندگان مجلس مى‏‌توانند، با در نظر گرفتن اصل هشتاد و نهم (89) قانون اساسى، وزیر یا هیات وزیران را استیضاح کنند و استیضاح زمانی قابل طرح در مجلس است که به امضاى حداقل ده نفر از نمایندگان برسد.

همچنین در ماده 221 آیین نامه آمده است که در استیضاح باید موضوع به صورت صریح و با ذکر مورد یا موارد، معین شود و به صورت کتبی تنظیم و به هیات رئیسه تسلیم گردد.

هیات رئیسه موظف است بلافاصله طرح استیضاح را به کمیسیون تخصصی ذی‌ربط ارجاع کند و کمیسیون مکلف است حداکثر ظرف یک ‌هفته ضمن اطلاع‌رسانی به استیضاح‌کنندگان و دعوت کتبی وزیر مربوطه موارد استیضاح را بررسی کند.

پس از مدت مذکور درصورتی که حداقل ده ‌نفر از امضاء‌کنندگان استیضاح از طرح آن منصرف نشوند استیضاح در اولین جلسه علنی طرح می‌شود و پس از طرح استیضاح در جلسه علنی کاهش امضای نمایندگان تاثیری در مطرح شدن استیضاح ندارد و وزیر موظف است ظرف ده روز در مجلس حاضر شود و هیات رئیسه در همان روز متن استیضاح را برای وزیر یا وزیران مورد استیضاح ارسال و همزمان چاپ و بین نمایندگان توزیع کند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو