مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا برای تزریق واکسن آبله میمون به کودکان
19 مرداد 1401 ساعت: 14:5



سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز تزریق واکسن آبله میمون را برای گروه‌های بیشتری از افراد صادر کرده است.
به گزارش سپید، سازمان غذا و داروی آمریکا روز سه‌شنبه مجوز تزریق واکسن آبله میمون را به شیوه‌ای که به میزانی قابل توجه عرضه محدود دوز‌های واکسن را تقویت می‌کند، افزایش داد.

طبق گزارش سی ان بی‌سی، سازمان غذا و داروی آمریکا اکنون به کودکان اجازه می‌دهد تا در صورتی که در معرض خطر بالای ابتلا به آبله میمون هستند، واکسن این بیماری را تزریق کنند.

پیتر مارکس، رئیس ‌بخش واکسن سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: «در طول هفته گذشته، افزایش تعداد کودکانی را شاهد بودیم که در معرض این بیماری قرار داشتند.»

طبق مجوز سازمان غذ و داروی آمریکا، ارائه دهندگان خدمات مراقبت‌های بهداشتی اکنون می‌توانند این واکسن‌ها را برای تزریق میان لایه‌های پوست تجویز کنند. این واکسن به طور سنتی، از طریق تزریق زیرپوستی که به لایه‌های چربی زیرپوست می‌رود، تجویز می‌شود.

همچنین کودکان آمریکایی این واکسن را از طریق تزریق معمول زیرپوستی دریافت خواهند کرد.

طبق اعلام پیتر مارکس، اطلاعات کافی که برای تزریق سطحی برای کودکان را اجازه دهد، وجود ندارد؛ همچنان که این روش برای کودکان خردسال، دشوار نیز محسوب می‌شود.

واکسن جنیوس (Jynneos)، تنها واکسن مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای آبله میمون در آمریکا است.

این واکسن در دو دوز و با فاصله ۲۸ روز تزریق می‌شود. واکسن جنیوس از سوی شرکت «باوارین نوردیک» که یک شرکت زیست فناوری در دانمارک است، ساخته شده است.

با این حال، رابرت کالیف، کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: «اطلاعاتی در خصوص این که چه میزان واکسن از بیماری جلوگیری می‌کند، وجود ندارد؛ چرا که در گذشته شیوع آبله میمون کم بوده و این واکسن در سال ۲۰۱۹ بر اساس داده‌های گردآوری شده مبتنی بر پاسخ سیستم ایمنی بدن مورد تایید قرار گرفته است.»

روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نیز گفت: «این سازمان در حال راه اندازی مطالعات مختلفی به منظور جمع‌آوری اثربخشی واکسن در جهان واقعی همزمان با توزیع واکسن است.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، گفتنی است همزمان با شیوع آبله میمون، تقاضا در آمریکا برای تزریق این واکسن افزایش یافته و صف‌های طولانی بیرون از کلینیک‌ها تشکیل شده است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو